כמה תמימות עוד יש? ליפתח גולדמן
הוספת תגובה לדף  ‫קיבוץ תל-אביב
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  כמה תמימות עוד יש? ליפתח גולדמן
תוכן ההודעה:  צחקתי
אתמול בכתבה של ערוץ עשר וגם 2 סיפרו על סגירתו של המטבח המשותף, שהיה מבוסס על תרומות של אנשים טובים שהנושא נגע לליבם, הייתי שם וראיתי את המטבח בפעולתו, זה היה בעיקר מרכז חלוקה של היש.
אההה....למה נסגר, ובכן מסתבר שכול חלכאי ונדכאי תל אביב, תפסו מהר מאוד את הפרינציפ, והיו מתייצבים מדי יום לקבל ארוחה הגונה, יושבי האוהלים לא נכנסו למאבק עמם, ולכן דווקא הם הפסיקו להגיע ל"מטבח".
השבוע נסגר מרכז החלוקה, וה HOMELESS של תל אביב יחפשו מקום אחר להשיג בהם את המזון.
אגב נראה שגם המאהל מתרוקן מיושביו, ונראה שהפאזה הזו של המחאה מיצתה את עצמה, צריך לחשוב טוב איך ממשיכים את הדבר הנפלא הזה.
הערה ליפתח גולדמן, אחד מהמקומות הראשונים שהופרטו בקיבוץ השיתופי, עוד הרבה לפני שהקיבוץ שינה את פניו היה חדר האוכל, או בשמו החדש, ענף המזון, למה? כי מסתבר שהמטבח הקיבוצי שהיה אולי יעיל להפליא כאשר אכלנו חצי ביצה ופרוסת לחם עם מרגרינה וריבה, עם קצת תה ללא סוכר, התחיל להאכיל אוכלוסיה, שראה זה פלא גדלה וגדלה בטור גיאומטרי מופלא ובשיא השיאים הכין האקונום שלנו כאלף מנות ליום שישי שבו אכלו לכול היותר 400 איש בחדר האוכל, כנראה שתור ה HOMELESS בשער הקיבוץ היה ארוך יותר מהתור ליד ה"מטבח" בשדרות רוטשילד.
אגב, באורח פלא, בשבןע הראשון להפרטת המזון, ולמרות שהמנות סובסדו עד מאוד (10 ש"ח לארוחה) ראה זה פלא כמות המנות ירדה ל 500 ליום שישי.
כאשר הפסיקו לסבסד והמנה קפצה ל 20 ש"ח, ירדו המנות ל 200, ולאחר מכן נסגר חדר האוכל ביום שישי בערב.
שעור מעניין בכלכלה או בקלקלה...
עוד הערה ליפתח גולדמן, ההתמוגגות הזו על היחד באסונות, נכון בחיי, את מנת הקרב היחידה שהייתה לנו בנגמ"ש מול צבא מצריים ב 1973 חילקנו בין הצוות בחדוות אחדות סוציאליסטית נדירה, גם הרעב שחלקנו כשהיא נגמרה נעשה בחדוות יצירה.
לא מודדים מצב נתון כאשר החיים מתנהלים בהשפעת שעת חירום, צונאמי, מבול, רעידת אדמה או חלילה מתקפת טילים, מודדים אומות שלא ידעו מלחמה על אדמתן או אסון ענקי הרבה שנים, למשל שוויץ, איסלנד, אוסטרליה, ניו זילנד, אני מסתכל ומנסה לגלות האם התחולל שם קיבוץ, וראה זה פלא, לא קיבוץ ולא נעליים, לא שיתוף, ואם סוציאליזם אז מתון מאוד, אפילו לא כמו בסקנדינביה, אז מה יפתח, אתה בעד אסונות בכדי לאחד את המין האנושי או בעד "איש תחת גפנו ותאנתו"?
העתקת קישור