איך שנעלם הנימוק המכריע נגד שחרור גלעד שליט
הוספת תגובה לדף  שיתופי - חדשני / תרבות דמוקרטית או תרבות של חרמות
שם הכותב:  אבא של חיילים
נושא / כותרת  איך שנעלם הנימוק המכריע נגד שחרור גלעד שליט
תוכן ההודעה:  בשבוע שעבר שוחרר האסיר הבטחוני מס. 2 בחשיבותו מבין הפלשתינים הכלואים בישראל, ראש החמאס בגדה המערבית, לביתו ברמאללה.
הוא אפילו לא גורש לחו"ל או לרצועת-עזה, כדרישה הקבועה לכאורה של ישראל לגבי האסירים הפלשתינים ה'כבדים' אם ישוחררו.
יחד איתו שוחררו לבתיהם (ואלה מהם שביתם ברצועת-עזה, לבתיהם שם) עוד 199 אסירים פלשתינים, בהם כאלה שנכלאו לשנים רבות בגלל חומרת ההאשמות נגדם.
ב-4 השנים האחרונות שוחררו בלי הרבה פרסום כ-4000 אסירים בטחוניים פלשתינים מבתי-הכלא בישראל, כך שמספרם ירד מ-11 אלף ויותר לכ-7000.
הנימוק העיקרי המועלה כל 5 השנים בהם גלעד שליט שבוי ברצועת-עזה נגד שחרורו ב'עיסקת-חילופין' שבו שובו הביתה יותנה בחזרתם הביתה של אסירים פלשתינים הוא, שאם ישוחררו כל האסירים האלה לבתיהם, הם יחזירו את הטרור לרחובותינו, ושוב יהרגו ויפצעו עשרות ומאות ישראלים בחוצות, במסעדות ובאוטובוסים מתפוצצים,
ואולי גם יתבצעו חטיפות נוספות. זהו הפחד שהוטל עלינו האזרחים מטעם מי שבידו ההחלטה אם לשחרר או להמשיך את הכליאה והשבי, של הפלשתינים כמו גם של החייל הישראלי האומלל.
אזרחים רבים נתפסו לפחד הזה, ולכן נמצאו מצדיקים את המנעות בנימין נתניהו מלהביא לאישור הממשלה מתווה מוסכם עם מי שמחזיקים בגלעד שליט, על מנת להצילו.
והנה אסירים כאלה משוחררים לבתיהם, כאילו הנימוק הזה לא הועלה מעולם ואיננו קיים. רק גלעד שליט נאלץ להמשיך להתייסר בשבי, אם עדיין הוא חי בכלל, או שהוברח באחת המנהרות לידי 'קבלני-משנה' המחזיקים בו אי-שם באפריקה, בסומלי בסודן או בתימן למשל !
כ'אדם סביר' והמחפש הגיון בדברים, אין לי מנוס מהמסקנה שלא הסיבה הזאת - הפחד מפני חזרת הטרור לאחר שחרור אסירים פלשתינים שהצלת גלעד שליט כרוכה בו -
היא המונחת ביסוד החלטתו של בנימין נתניהו להשאיר את גלעד שליט בשבי, אלא כנראה סיבה כמוסה אחרת !
יאזור ראש-הממשלה אומץ, יישיר את מבטו לעיניהם של אביבה ונועם שליט ולעיניהם של כל הורי-החיילים בישראל שקיוו שאת בניהם הפקידו בידי מפקדים ראויים,
ויספר לנו בגילוי-לב: מדוע הסחבת הזאת שהוא נוקט מאז ראשית כהונתו, ומדוע החליט (יש מלחשים שכך הוא החליט !) שמוטב שגלעד שליט ימות בשבי מאשר שיסכים לאיזו-שהיא הסכמה עם החמאס שתציל אותו ?
אם לא הפחד מחזרת הטרור לאחר שחרור ראשי-המחבלים מהכלא הישראלי, פחד שכנראה "נכבש" או "נשכח" עם שחרורו של חסן יוסוף ואחרים לבתיהם בשבוע שעבר,
אז מה היא הסיבה האמיתית, בנימין נתניהו, לכך שגלעד שליט עוד לא חזר לביתו שלו ? דברים אלה שוגרו גם ללשכת רוה"מ ואל ועדת החוץ והבטחון באמצעות יושב-הראש שלה.
העתקת קישור