תשובה לארנון
הוספת תגובה לדף  פנסיה בראש / נייר עמדה
שם הכותב:  ולאדמיר
נושא / כותרת  תשובה לארנון
תוכן ההודעה:  שוב אתה מוכיח כי אתה עוד חדש בעסקי ההפרטה. איך אתה יכול לדרוש ממני הוכחה לזה ציטוט: תראה לי קיבוץ שכל גמלאיו יצהירו שנשאר להם פחות ממה שהיה להם קודם.
מה אתה חושב לך שאני יודע כמה כל הגמלאים מרוויחים? אני יכול להגיד לך על עצמי שיש לי פחות כסף ממה שהיה לי מקודם. קודם יכולתי לחסוך, ועכשיו החסכונות האלה מצילים אותי. בוא נדבר לעניין. אתה היית או גם עכשיו בין המפריטים הנלהבים של נירים ( קיבוץ ששכבתי בשדותיו לילות רבים במארבים ואני זוכר אותו לטובה). ובכן מולך עומדים יריבים אידיאולוגים שאינך מצליח לגבור עליהם ולהשיג את הרוב הנדרש. במאבק הזה כל קול שאתה משיג הוא מכריע, ומקרב אותך למטרה. איפה נמצאת הנקודה החלשה של מתנגדי השינוי? כמובן הפנסיונרים. ומה שמציעים לפנסיונרים במתחדשים החדשים יכול להיות חלום אצל אלה שהפריטו בתחילת שנות האלפיים.
נכון שגם אז היו שהפריטו בצורה צודקת, ונכונה כמו שעוזי מתאר, והיום הם רואים את הפירות. אבל היו כאלה שהפריטו מהר וברוטאלי בלי להיכנס לשמות, ותיאורים מיותרים שעלולים להזיק עוד יותר. הקלפי לא היה מבוקר ואובייקטיבי, החברה ששלטו בקיבוץ לפני ההפרטה השתלטו מהר מאוד על העניינים, העיפו את המבקר החיצוני תוך זמן קצר וזה מה יש. מה שקורה עם הפנסיונרים זה פחות או יותר אותה תמונה כמו אלה שאינם פנסיונרים. מצב טוב, בינוני, וגרוע. יש כאלה שעובדים, וממשיכים לקבל משכורת, יש כאלה שמקבלים כספי שואה+ הפנסיה וביטוח לאומי, ויש כאלה שגם מקבלים כספי שואה, גם עובדים, וגם מקבלים פנסיה וביטוח לאומי. אבל יש כאלה שחולים, ולא מקבלים כספים מגורמים אחרים, רק פנסיית מינימום וביטוח לאומי. ועל אלה אני מדבר. הם צריכים לממן הכול מכספם. אין הנחות. תרופות, נסיעות לבית חולים, ואם חס וחלילה עברת טיפולים כימותרפים, ואתה צריך לעשות את הדרך לבית חולים וחזרה פעמים רבות אך ורק במוניות, וזה הוצאה של אלפי שקלים מכיסך הפרטי, ואם אתה צריך תרופה שאינה בסל הבריאות מאפה תיקח את הכסף? רשת ביטחון? תשכח מזה כבר לא קיימת. בנוסף לכך הוצאות המיסים הישירים, החזקת הבית כולו מבפנים ומבחוץ,+ צנרת וחשמל. תשלום מלא על מים ( יש גם גינה קטנה בחוץ), מזון ביגוד תקשורת וכ"ו, וכל זה מפנסיית המינימום, הסכום כתוב פה באתר. אין סבסוד ארנון, הכול במחיר מלא. פרט לאוויר משלמים על הכול כמו בכל ישוב שאינו קיבוץ.
לא אוסיף בתאורים, אך אני אומר לך בפה מלא: כן יש לי כיום הרבה פחות ממה שהיה לי לפני השינוי!
העתקת קישור