אלישע, אולי תתחיל להתעסק עם הקיבוצים השיתופיים?
הוספת תגובה לדף  של מי הכסף הזה?
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  אלישע, אולי תתחיל להתעסק עם הקיבוצים השיתופיים?
תוכן ההודעה:  אלישע שפירא, מנהיג המט"ש, יחד עם חברו הירושלמי עזרא דלומי, ממשיכים לעסוק בחמשת המיליונים של אריק רייכמן, כאילו שעל זה תקום או תיפול הפנסיה של חברי הקיבוץ, כאילו שאם אריק היה נותן את הכסף שניתן לו למזכירות התנועה, הוא לא היה נבלע תיכף ומייד, בבור החובות, או בפעילויות ההזויות של "אגף המשמימות" (לא טעות דפוס).
אלישע, אינני מבין את הדרך שבה אתה הולך, באמת, אנחנו קוראים שמדי חודש עוד קיבוץ עושה דרכו מהזר"ש לקל"ש (קיבוץ לשעבר), אני ממש לא רואה איך אתה פותר את הבעיות של גרוסמן בעין שמר או של פלג במעוז, אז תשמע, אני מסכים עמך שה"תנועה" והעומד בראשה אינם רלוונטיים לנו בקיבוצים המתחדשים, וגם אם היו מקבלים שם החלטות כל שבוע שעל אריק רייכמן להעביר את הכסף לתנועה, אז מה היה קורה לדעתך אלישע? הכסף בחשבון הבנק של אריק, המס בחשבון של גליל ים, הכול חוקי, אני מניח ששולם למדינה מס כחוק, האם לדעתך היתה מתקבלת החלטה שעליו לתת את הכסף למט"ש או ליואל, זה היה מזיז למישהו? האם החלטה של התנועה להעלות את תקרת הפנסיה בקיבוצים המתחדשים, כי אצלכם אין בעיה והכול יהיה בסדר עד קץ כול הימים כידוע, יש לה איזה משמעות? האם התנועה מסוגלת לקומם קיבוץ שהתרסק כלכלית? האם המט"ש הצליח לעצור קיבוץ אחד מלעבור מהמט"ש לקל"ש?
אני באמת סבור אלישע, שאתה והזרם שאתה עומד בראשו, תעשו מעשה, תתפלגו כבר, תקימו את מפלגת המט"ש (כפי שקיפי מציע מזמן), תגבו דמי חבר מהחברים שירשמו למט"ש ללא קשר לאיזה קיבוץ הם חיים, אולי תצליח ליצור מוקד כוח, תצטרף לעבודה או למרצ, עם כוח פוליטי של מנדט אחד אולי, תוכל אולי לעשות את השינוי המיוחל, ותוכל להכריז, "רבותי מהפך" ואולי תמצא דרך, שאינני מכיר, אני מודה, להחזיר קיבוצים מתחדשים ל"מוטב", עזוב את אריק רייכמן, הוא ממש לא שם על מה שאתה ועזרא כותבים, ובצדק.
העתקת קישור