הוי ולאדימיר, ולאדימיר, העולם מקום קשה...
הוספת תגובה לדף  נקודות ציון פנסיוניות
שם הכותב:  עוזי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  הוי ולאדימיר, ולאדימיר, העולם מקום קשה...
תוכן ההודעה:  ולאדימיר
העולם הוא מקום די אכזר לחיות בו, "עמיעד קיבוץ עשיר" האמנם, ספר לחברים אחרי שב 2002 קרסנו כלכלית, ספר את זה לבנות שלי שבמקום לחו"ל עם הכסף שצברו בעבודה קשה בחופשים, זה שנגוז בחשבוננו בקיבוץ, ובמקום לאיטליה נסעו לראש פינה...ספר על ה"קיבוץ העשיר" לחברי עמיעד שנדרשו להדק את החגורה עד 2012, ספר לנו על "המפעל העשיר".
לא, ולאדימיר, לא כול מה ששיתופי הוא שחור, ולא כול מה שב"מתחדש" לבן הוא נהדר.
ממה שאני קורא כאן, אני רואה לא מעט עוולות גם פה וגם שם.
53 משנות חיי חייתי בקיבוץ השיתופי, ועל העוולות שראיתי ושמעתי אצלנו וגם בקיבוצים השכנים, ניתן לכתוב את אנציקלופדיית העוולות, כרך עב כרס.
כן ולאדימיר, גם אצלנו מצאו עצמם חברים בני 50 פלוס, שעבדו בענפים חסרי בסיס כלכלי, שהיו גם כן, בלי עין הרע, ללא פרנסה ונאלצו לחפש עבודה, וזה לא כ"כ בפריפריה, אבל ראה זה פלא, כולם או רובם הגדול, מצאו פרנסה, נכון החיים השתנו, כול מה שכתבת נעלם, יחד עם הוועדות, מתו גם ההטבות המפליגות לבני הקיבוץ שיצאו ללימודי דה לוקוס, תמו ימי ההפקרות, מה לעשות צריך לחיות מהיש, ולא מהאין.
נכון, נסגרו כול ענפי השרותים שהיו גדולים על הקיבוץ הקטן.
אתמול ישבנו לצהריים בחדר האוכל שלנו שמופעל על ידי חבר כבן 52 שלקח את ענף המזון כיזמות רווחית, וספרנו כמה עובדים במטבח (2 וחצי שף ושפית משגיח כשרות לגלאט כשר), כמה עבדו בקיבוץ, 10 עובדים כולל אקונום עוזר אקונום, ו 8 בשלניות.
בחדר האוכל עובדים 3, שנכנסים לעזור במטבח ובסחיבות, כשאני רכזתי את חדר האוכל בשישה חודשי עונש תורנות בין תפקיד לתפקיד, כפו עלי 10 עובדים, לא כולל תורני ערב וחגים.
ככה אגב נראה הכול, כן ולאדימיר, המסיבה תמה, משלמים על הכול, ולמה לא בעצם? מדוע חברי מאליפלט משלם על גני הילדים כשילדיו קטנים, על בריאותם וגם על לימודי ילדיו שבגרו, במה בדיוק אני או אתה טוב ממנו?
תאמין לי אני מכיר את אלי בובליל, הוא יודע טוב ממך מה קורה בקיבוצים.
העתקת קישור