לאמציה רייז וחברים - הבולשביזם מת, יחי החרות...
הוספת תגובה לדף  יוקם המחוז השיתופי
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  לאמציה רייז וחברים - הבולשביזם מת, יחי החרות...
תוכן ההודעה:  אמציה רייז, מתקשה להיפרד מהימים שבהם נאמרה המילה בליאונרדו בת"א, וקיבוצי השומר הצעיר, התייצבו כאיש אחד מאחורי יערי או חזן, אני מניח שלאמציה היה קשה גם ליהפרד מ"שמש העמים" כמו אותם שלושה סנדלרים בסרט.
אמציה וחבריו מדברים על כך שהקיבוץ המתחדש, יישמר את פערי ההכנסה של לא יותר מ 1:3, המשמעות היא לשיטתם שהמס הפרוגרסבי יגיע במקרים מסוימים (ראה גזי קפלן אואריק רייכמן) ל 90%, צחקתי, באמת, נכון שהתקנות מדברות על עזרה הדדית, אבל לא בכדי העניין נשאר מעורפל.
שאלה לי לחברים של אמציה, OK הקמתם את "מחוז השיתופניקים בתק"צ" עכשיו 20 חברים בקיבוץ שלי חברים ב"מחוז" הזה, יסביר נא לי אמציה, הכיצד המחוז יכול לכפות על הקיבוץ הבודד להעלות את מיסיו הפרוגרסבים או הכיצד הוא יכול לטפל בנושא הפנסיות?
כידוע לכם חברים של אמציה (גרוסמן ושו"ת?) אנחנו אזרחים במדינה הכי ממסה בעולם, מיסוי שפוגע בשכבות הביניים, אלה המקיימות גם היום את הקיבוץ המתחדש, ומכניסות מעט רוח חיים בשבילים ובהרחבות, מה אתם מבקשים בדיוק? להקים את "משטרת התק"צ" בצד "משטרת המחשבות"...
אמציה וחברים, אתם חיים בעבר הלא זוהר של התנועה הקיבוצית, עבר של כפייה מלמעלה ושל "דין התנועה", כול זה מת, נפטר ונקבר קבורת חמור, עם נפילתו של "מחוז הקיבוצים" של העבודה והצטמקותה של מרצ לגרגיר של 3 ח"כים ואולי העלמותה כליל, מה בדיוק אתם חושבים להשיג עם "מחוז" של 1000 חברים רשומים? הרעיון הוא של קיפי וחיקי, מתגלגל כבר שנים, תוצאות איין, וגם לא יהיו, כי מה שחסר בהצעה של קיפי וחיקי חסר גם אצלכם, לא השאלה של מה, על זה ענית אלא על האיך, איך תצליחו לשנות את הקיבוץ הבודד ללכת לכיוון שעליו דברתם, בהצלחה חברים, בואו נשיר יחד את האינטרנציונל לכבוד השמש העולה ממזרח, כי מחר יום חדש, יומו של "מחוז השיתופניקים".
העתקת קישור