אש ועשן ומים איין, לגוגה קוגן ואנשי "פנסיה בראש"
הוספת תגובה לדף  כל הבושה תצא החוצה
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  אש ועשן ומים איין, לגוגה קוגן ואנשי "פנסיה בראש"
תוכן ההודעה:  לבי לבי, לאנשי פנסיה בראש, באמת חברה נחמדים, כולם, אבל אני חושב שהעליהום על התנועה הוא אווילי לחלוטין, זה מגוחך, כי איזו השפעה יש לתנועה על הקיבוץ הבודד ועל היכולות שלו לשלם פנסיה סבירה? נאדה, אפס, לכן עם כול הכבוד לתחקירים, יש לזכור שאנשי "פנסיה בראש" לא לוקחים אחריות בשום מקום שאני מציץ אליו, למצב שבו הקיבוצים, שחלקם היו מהמובילים שם בעבר, על העובדה שאין קרנות פנסיה מניבות לטובת החברים.
לגבי פנסיה הוגנת, מה היא פנסיה הוגנת? מי ייקבע מה היא?
המדינה המיטיבה כביכול, דרך הביטוח הלאומי, משלמת קצבת זקנה של 1800 ש"ח לכולם ללא הבדל דת גזע ומין, כול מי ששילם ביטוח לאומי מקבל את זה, ורבים עד מאוד הפנסיונרים במדינה שנאלצים לחיות רק מזה, ורק מזה.
אז נגיד שהתק"צ ממרום שבתו בלאונרדו, יודיע קבל עם ועולם שהחברים יקבלו 70% מהשכר הקיבוצי האחיד, נכון לפרוץ הקיבוץ המתחדש דהיינו 70% של 360 ש"ח ליום, סאבאבה, נכון, כול מי שצובר פנסיה במשך 35 שנות עבודה מגיע ל 70%, ככה צריך היה להיות אם הקיבוצים היו צוברים פנסיה לחברים, אבל זה לא קרה ברוב הקיבוצים, ואין לתקן זאת, אלא אם במקרה יקרה איזה נס ויכנסו לקופת הקיבוץ המתחדש דנן מאה מיליון ש"ח, הנושא פתיר.
אני יכול לומר, שגם אני לא רחוק מגיל הפנסיה, וגם אני שייך לדור המדבר, אלה שייצאו עם פנסיה דפוקה לעת זקנתי, אבל מה לזה ולחלומות באספמיה?
הפנסיונרים בכול קיבוץ, צריכים לשבת מול מנהלי קהילתם, לראות מה הם מקורות האמת שעומדים לרשות קיבוצם, הרי בכול אחד מ 207 המתחדשים המצב הוא אחר לחלוטין, לאור המקורות העומדים לטובת הפנסיות בקיבוץ, צריך לקבוע כמה ניתן בעצם לשלם לכול פנסיונר, ברור שהמצב שונה בכול קיבוץ וקיבוץ, לאור הכסף החופשי העומד לרשות ההנהלה.
אני חושב שהחלטות בתק"צ, או פסיקות של בתי משפט, לא ישנו את מצבת הכסף שעומדת לחלוקה.
בהעדר קרן פנסיה אישית ע"ש כול חבר.
יש לקוות שעם פתיחת קרנות פנסיה ע"ש, מאז השינוי, מצבם של הצעירים מאתנו ייטב מזה שלנו.
לגבינו ולגבי אלה שיצאו כבר לפנסיה, לא נראה לי שהצעקות של "פנסיה בראש" על ראשי התק"צ יעזרו לפנסיונר אחד בקיבוץ שעבר שינוי.
נקודה נוספת ומוזרה בהחלט, היא מעורבותם של פעילי המט"ש השיתופניקים ב"פנסיה בראש", מה להם ולנו? הרי הם חיים בבור השומן, מאמינים שהקיבוץ הישן ישרוד לעד, אגב גם אצלם התחילו משום מה לפתוח קרנות פנסיה אישיות, מעניין למה...אבל מעורבותם ב"פנסיה בראש" היא באמת לא לעניין ופוגעת בסופו של דבר במי שרוצה לקדם את מעמדם של הפנסיונרים בקיבוץ המתחדש.

העתקת קישור