הבנת הנקרא לעוזי
הוספת תגובה לדף  אין דבר כזה 'קיבוץ מתחדש'
שם הכותב:  חבר משונה
נושא / כותרת  הבנת הנקרא לעוזי
תוכן ההודעה:  התפרצת לדלת פתוחה לגמרי, הרי כל שאני מבקש הוא את יישומה ועכשיו של ההחלטה על "שיוך דירות" שהיוותה חלק בלתי נפרד מההחלטה על "השינוי" בכלל.

עכשיו להבנת הנקרא:
כל אותם 160 קיבוצים שהחלו בהליכים לשיוך דירות עשו זאת בהתאם להחלטת החינהל 751 שקובעת תשלום מינימלי לבעלי ותק של 40 שנה (בתאריך הקובע) של 11% מערך הקרקע בלבד (לא ערך הבית) שגם באיזור הכי מבוקש במרכז הארץ לא יעלה על חצי מיליון שקל כלומר מקסימום 55000 ש"ח וגם את התשלום הזה ניתן לדחות עד שהיורשים ירצו למכור את הבית.
כך שלא הייתה כל בעיה כבר מזמן לשייך דירות לחברים הותיקים ואגב, גם הפחות ותיקים שהיו חברים בתאריך הקובע שהתשלום שלהם עשוי להגיע עד 91% יכולים לדחות את התשלום הזה עד לאחרית ימיו של הצאצא שיירש את ביתם.

משמעותה של החלטת הבג"ץ שלא להיענות לעתירות "כאן ביתי" "אדמתי" ו"התנועה הקיבוצית" ולהותיר את החלטה 979 במתכונתה הקיימת הינה ש-979 אינה רלוונטית עוד למרבית הקיבוצים הותיקים במרכז הארץ למעט כאלו שביצעו קליטה מסיווית מאוד של 'חברים חדשים' לפני מרץ 2007.

תקנה 751 חוזרת להיות האפשרות העדיפה לשיוך דירות ברוב הקיבוצים משום שאם תחשב את הסכום הכולל אותו ישלמו כלל החברים בתאריך הקובע, ותיקים וותיקים פחות יחדיו, הוא יהיה פחות בהרבה מזה שייאלצו לשלם עפ"י 979.

לגבי "חברים חדשים" שהתקבלו לאחר היום הקובע או אחרי מרץ 2007 אלו ייאלצו לשלם בכל מקרה ומראש את מחירה המלא של הקרקע (91%).

לצערי הרב 'התנועה הקיבוצית' מתנגדת למהלך לשיוך הדירות לחברים שיפגע אנושות במעמדה ובנחיצותה בכלל ותמשיך לעשות הכל בכדי למנוע אותו ע"י 'דחייתו למועד מאוחר יותר' ככל האפשר עד שממילא בעלי העניין, קרי החברים הותיקים, ימותו..
העתקת קישור