"חבר משונה" ו"הקיבוץ המתחדש" כאילו לא קרה דבר...
הוספת תגובה לדף  אין דבר כזה 'קיבוץ מתחדש'
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  "חבר משונה" ו"הקיבוץ המתחדש" כאילו לא קרה דבר...
תוכן ההודעה:  "חבר משונה" לזכותך יאמר שאתה באמת משונה, כול כך משונה, עד שעובדות, ממש לא מבלבלות אותך.
נתחיל מהפנסיונרים של הקיבוצים לשעבר, אלה המתכנים מתחדשים, כזכור גם לך, אבל מי יודע מה אתה זוכר? מרב הקיבוצים ה"מתחדשים" היו עמוק בבור החובות לפני "התחדשותם", זוכר? בין היתר, חוץ מחובות של מאות מליונים לפעמים, חובות שהשאירו אפילו את המרכולית סגורה וחוסר יכולת להאכיל את החברים בחדר האוכל, זוכר משונה? כמובן שהוותיקים שנתנו את כול אונם וכול חייהם "לא אשמים" בנפילתו של הקיבוץ, "זה הם, לא אנחנו" אומרים הוותיקים, אנחנו תמיד קמנו לעבוד בבוקר, ומבחינת החוזה ביננו לבין הקיבוץ אנחנו סאבאבה...
רק מה? הקיבוץ התמוטט כלכלית, כי "הם" ניהלו אותו לא טוב ו"אנחנו" רק נתנו להם בהרמת יד וקריצה, לעשות מה שהם רוצים, אז אנחנו ממש לא אשמים, "הם" שיטפלו בכול, גם היום, לצערי, ברבים מהקיבוצים זה כך.
עכשיו לאחר החלטת בג"צ ששמה קץ להתעללות של ממ"י בקיבוצים, ולאחר שתביעת ה"קשת המזרחית" ו"פורום הערים" נדחה בישיבה של 7 שופטים עליונים, נראה שזה סוף הסיפור.
עכשיו רגע אחד לבכי של חברינו שמזלם הרע נטע אותם בשטחים נדל"נים במרכז הארץ, נורא ואיום, נכון הקרקע שנפלה בידיהם בשיוך תהיה שווה אולי (חצי דונם) משהו כמו מיליון שקל, הם נדרשים לשלם 33% אם מוכרים
את הבית לאחר, 330 אלף שקל נשמע המון, נכון שלקיבוצניק ה"מסכן" לכאורה אין את הסכום הזה, אבל רגע, הוא נדרש לשלם עכשיו רק 3.75% שזה רק 37500 ש"ח, נו זה נשמע סכום ש"המסכן" שנטע אוהלו במרכז הארץ ולא כמונו בפריפריה הנידחת, יכול לעמוד בו, אגב, בהחלטת 979, נאמר שעל כל שנת ותק, מקבל הורה באחוזים, עד מינימום של 11%, כלומר על רוב הקיבוצניקים המסכנים בגליל ים, געש, עינת, שפיים ועוד, יהיה לשלם מהמליונים שיקבלו על ביתם וחלקת האדמה 110 אלף שקל, פחות ה 37.5 שכבר שולמו, אני אומר לכם, וואלה, אסון... דמעות התנין של החברה מהתק"צ מצחיקים אותי.
מכיוון שאצלנו בפריפריה האדמה שווה בקושי עשירית ממה שהיא שווה במרכז, אנחנו מגחכים, באמת.
חבר משונה, לפי העיתון THEMARKER
150 קיבוצים התחילו בהליכי שיוך, אנחנו למשל נמצאים בשלבים הסופיים, קדרים לידנו כבר סיימו, אז לפני שאתה מבכה את גורלם המר של הפנסיונרים, תלך לבדוק, אפילו במצובה, קיבוץ קשה יום, הבתים משויכים לחברים, אז תעשה לנו טובה, תבכה אולי על קיבוצך, על עצמך, אנחנו מסתכלים רק קדימה, ומנסים לחלק את עוגת הנכסים בהגינות מקסימלית בהתאם לוותק.

העתקת קישור