נכון, אין דבר כזה "קיבוץ מתחדש"....צודק יזהר...
הוספת תגובה לדף  אין דבר כזה 'קיבוץ מתחדש'
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  נכון, אין דבר כזה "קיבוץ מתחדש"....צודק יזהר...
תוכן ההודעה:  הפעם אני נוטה להסכים עם יזהר בן נחום, איש בית קמה, קיבוץ "שיזורי" אם יש חייה כזו, אולי ה"שיזורי" היחידי שקיים בתק"צ בלי הרבה סופרלטיבים.
אין ספק שללא ההרחבה אחת דינו של קיבוץ בית קמה, לחדלון, יצא לקיבוץ זה שהצליח לו, והוקמה שם קהילה שיזורית, שעם כול הביקורת היותר ממרומזת של יזהר על מה שקורה אצלם, מצליחה לקיים את בית קמה.
אני מסכים עם יזהר לגבי החיה הזו, חצי חמור חצי כלב, שהמציאו בוועדה בה היו חברים חברים נכבדים מהתק"צ של אז, יחד עם אהוד אולמרט, שר התמ"ת רקחו את "תקנות הקיבוץ המתחדש" ובמקום לתת לקיבוץ ולשם "קיבוץ" למות, ולתת לכול קיבוץ לשעבר להפוך לישוב קהילתי, להורות בתקנות שכול קיבוץ שמקבל החלטה על שינוי באורחות חיים, הופך אוטומטית למושב, עם אגודה שיתופית בה חברים כול חברי הקיבוץ לשעבר ביום הקובע, אגודה שתמשיך להחזיק במשבצת ובכול השאר, עד לחלוקה הוגנת, במקום זה אמרי רון דובי הלמן וחבריהם המציאו את האנדרוגינוס הבלתי אפשרי, ושמו "קיבוץ מתחדש" והתקינו עליו תקנות מתקנות נוספות לתקנון הדרקוני בן 125 הסעיפים, שנישאר תקף למרבה הטמטום, גם לאחר שהקיבוץ כבר מזמן "מתחדש". על פי התקנון התקף בו, אסור לקבל בו מתנות, אין יחסי עובד מעביד, ושאר הבלים המהלכים באותו תקנון, רבים מהחברים אפילו אינם מכירים סעיפיו, אבל בבואם לבקש סעד מבתי המשפט, הם מגלים שהם בסך הכול וואסאלים של איזו מערכת שחוקיה נקבעו לפני 100 שנה (איזה כיף, הקיבוץ כבר בן 100).
הערה אחת יש לי ליזהר, לא ברור לי מדוע חושב יזהר, שמשתכני ההרחבות צריכים לשלם עבור הפנסיות של חברי ה"קיבוץ", מדוע על הבנים לתרום לכלל החברים? יעזרו להוריהם ככול יכולתם, מדוע לתת כסף, כדי שוועדה תחלק את כספם לחברים בקיבוץ שאינם מכירים או מכירים בקושי, הם, הבנים יעשו כמיטב יכולתם שהוריהם לא ירעבו ללחם, מדוע אתה סבור יזהר שהם צריכים מאיזו סיבה מוזרה, לדאוג לכולם?
בעקבות "תקנות הקיבוץ המתחדש" ה"קיבוץ המתחדש" מחויב לרשת בטחון ולתשלום של פנסיה ברמה שנקבעה, אלה מגיעים מהמיסים שאנחנו נאלצים לשלם בעל כורחנו, "מיסים פרוגרסיבים" ומיסי קהילה, הכול חוץ מהארנונה למועצה, חשבונות המים והחשמל, לא ברור לחלוטין, מדוע התושבים במושב לידנו, בכפר כורזים ובאליפלט, לא נדרשים לשלם מיסים מעבר למיסים הרגילים אותם משלמים כול אזרחי המדינה?
לכן יזהר, ולצערי , אני מודה, יש חיה כזו "קיבוץ מתחדש" , חיה שיצרנו במעבדות הגולם מפרג או במעבדה שיצרה את פרקנשטיין ז"ל, ועד שלא נחסל את התקנון הדרקוני שבו נלחם גם ידידי אב"ד מכפר מנחם ללא לאות, ולא נהפוך את חברינו לאזרחי מדינת ישראל, אזרחים שווי זכויות וחובות, עד שזה יקרה, ימשיך ה"קיבוץ המתחדש" לרחף מעלינו וצלו המאיים, ימשיך להעיב על חיינו.
עוד הערה, אם האגודה השיתופית בית קמה, או עמיעד, תפנה את מקורותיה לטובת הפנסיונרים, בעדיפות ראשונה, נראה לי שחייהם של הפנסיונרים, ממש כמו בעמיעד, לא יהיו כה גרועים, וראה זה פלא, כאשר זה קורה, דווקא ההורים הזקנים, עוזרים לבנים.
העתקת קישור