דודו, תודה על הנחמה...הייתי זקוק לה....
הוספת תגובה לדף  הרהורי סכסוך (א)
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  דודו, תודה על הנחמה...הייתי זקוק לה....
תוכן ההודעה:  דודו, אין בכלל ספק, שממשלות ישראל מאז 1967, עשו כול שביכולתן לנפץ כול אפשרות מעשית לחלוקת הארץ הזו בין העמים היושבים בה.
בעזה למזלנו הטוב, היה גוש התיישבותי קטן יחסית בן 5000 נפש, גוש שישב על וריד החיים של הרצועה, לצערנו יציאת התושבים ופירוק הגוש, לא תרם דבר לשלום בין ישראל לפלשתין.
לכאורה הרצועה היא שטח אופטימלי לשלום, או לזרע השלום, אם החמאס היה בוחר בשלום היה לו הכול, שדה תעופה בי"ל (שנהרס ונחרש), נמל שניתן היה להופכו לנמל עמוק מים, הרצועה חשובה למדינה הפלשתינאית בפוטנציה, אבל הפלשתינאים הם פספסנים סידרתיים כמו שידוע לך, והחמאס הם הרעים שבפספסנים, הגיון ושכל ישר לא ממש משחקים תפקיד, אז מה עושים? הורסים, חוטפים חיילים, מפוצצים את הישובים הסמוכים, מביאים את צה"ל להיכנס לטיהור, והתוצאה? במקום לההפך לסינגפור (אי לא הרבה יותר גדול מהרצועה, הם הפכו את הרצועה לבית סוהר אחד גדול, עם אבטלה של 50% ותוצר לנפש של 1000 דולר בקושי, זו דוגמא דרך אגב למצב שהרציונל והשכל הישר לא עובדים, בגדה המצב בלתי אפשרי, הדרך היחידה לפתרון היא יציאה של הצבא הישראלי מתחומי הקו הירוק, הכנסת כוחות נאט"ו או או"ם שמום לשטח, ולהשאיר את המצב הקיים, כלומר הסרת המחסומים, והפיכת כול השטח בתוך הקו הירוק, לשטח המדינה הפלשתינאית, שתמשיך ליהנות מתשתית הכבישים והשאר, התושבים הישראלים, שהתרגלו להיות אזרחים מועדפים, יצטרכו להתרגל לעבור את מחסום הגבול בדרך הלוך וחזור מהעבודה, ייתכן ויהנו מהמצב, כי אין מצב שהמיסוי בפלשתין יהיה דומה למיסוי כאן.
מה הסיכוי שזה יקרה, אני מניח שבין 5% ל 10% גם עם ממשלה שמאלנית, ואני לצערי לא רואה אותנו השמאלנים, חוזרים לשלטון בימי חיינו, אז מה יקרה? לא חושב שתהיה שואה, אבל נאכל הרבה חצץ ובסוף נגיע למה שאני אומר, כי האלטרנטיבה השנייה היא מדינת כול אזרחיה עם רוב ערבי, ואם רוצים דמוקרטיה אמיתית, אז הלכה ה"מדינה היהודית".
לצערי לא אתה ולא אני בגילנו המופלג (60 פלוס מינוס) לא נזכה לשלום הזה, זו דעתי, השאר? במזרח התיכון, כול מי שמנסה לחזות את אשר יקרה לטווח של 5 שנים, שם כספו על קרן הצבי.
העתקת קישור