ארגז החול הקיבוצי
הוספת תגובה לדף  רעיון משותף קודם לכתובת משותפת
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  ארגז החול הקיבוצי
תוכן ההודעה:  כפי שכתב כאן המורה מכיתה ג' קיפי, אתה מוביל מהלך יחד עם עזרא של ספירת ראשים של שיתופניקים, לא במעגן מיכאל אלא בעמיעד, ולא רק זה, אתה ועזרא מציעים להם התאגדות, שיזוריות, ועוד הבלים, זה אצלי בבית, בקיבוץ מתחדש, ואז כאשר אני מוכיח לך שדבריך הם הבל ורעות רוח ושאין בהם ממש, אתה מתנפל עלי על כי אינני שיתופי.
עוד ימים מספר אני חוגג 62 שנים על האדמה הזו, 54 שנים מתוכן בקיבוץ שיתופי למהדרין, להבדיל ממך שצר עולמך כעולם נמלה, ואתה מקובע בריבוע שלך, ראיתי את יתרונותיו ובעיקר את חסרונותיו של הקיבוץ השיתופי, אין הרבה במה להתגאות, תראה מה אב"ד כותב על התקנון המזוויע שמלווה אותנו כבר כמעט 100 שנים, ומה הוא עשה לנו, אז כאשר אתה קיפי, מנסה להתערב בקיבוצים המתחדשים עם רעיונות פלגניים, שאמנם הם ריקים מתוכן ומטופשים למדי, כמו הקיבוץ השיזורי שאיננו המצאה של עזרא, אל תבוא בטענות כאשר כמה חברה כאן כמו המורה וציני כאן, מנסים להחזיר אותך לממדים הטבעיים שלך.
ליבל ידידי מהזורע, כן אני יודע שאתם תקועים, חצי רוצים שינוי וחצי מפחדים, אל תדאג זה יגיע, כשהאחוזים הם כמו אצלכם אין דרך חזרה, אגב זה יקרה גם במעגן מיכאל ובעין השופט ואולי אפילו במשמר העמק, אולי יחכו שאמרי יילך בשיבה טובה בכדי לא לקלקל לו, אבל אני לא רב עם אף אחד, אני כותב את דעתי באתר הקיבוצים ששייך לתק"צ ולא למט"ש, מזכיר את זה שוב ושוב, כי יש הטועים כאן כול הזמן, ויש להזכיר לכם את זה.
אם העורכת תחליט שאני איש מדון וריב, ואני לא, אני רק מציב מראה ושואל שאלות, למשל על פעילות אגף המשימות אני שואל כבר שלוש שנים, לא הייתי זקוק להסתבכות האחרונה בכדי להבין את הפרינציפ ואת העובדה שמדובר ב one man show.
אב"ד ידידי מכפר מנחם, נער הייתי וגם זקנתי, את התקנון בקיבוצי שיניתי, אבל לשיטה המתחדשת, אתה רוצה תקנון שיתופי שוויוני, מצמצם פערים, נדמה לי שהרכבת יצאה כבר מזמן מהתחנה, דברנו על כך במייל הפרטי, הרי ברור שלא החוקים דופקים את המערכת אלא האנשים.
הקיבוץ לא ידע להתמודד עם הרכוש הפרטי, וגם היום יש בקיבוצים השיתופיים פערים ענקיים בתקציבים, ראה כתבתו של עמרי כנען מחברת מעוף, אז זה קרב אבוד אב"ד, וגם מיותר.
אנחנו אזרחי מדינת ישראל, למדינה ספר חוקים משלה, האם תושבי כורזים, או אליפלט, או ראש פינה כאן לידי מסתובבים עם ספר חוקים משלהם? ממש לא, לכן גם זה שלנו מיותר ויעלם.
סוף שבוע נהדר לכולכם
העתקת קישור