קריאה נכונה ובזמנה
הוספת תגובה לדף  עורו הסוציאליסטים
שם הכותב:  נגר עזי
דואר אלקטרוני  nagara@bezeqint.net
מקום מגורים:  גילה ירושלים
נושא / כותרת  קריאה נכונה ובזמנה
תוכן ההודעה:  מאמרו הנפלא של עזרא דלומי, בסקירתו את קריאתה של אברימה גולן היא מצויינת ומעבר לסקירה על פועלה המבורך של אבירמה גולן ששמחתי להתוודע אליה, תוכנם אף הביקורתיים כלפי התנועה הקיבוצית היא במקומה.
המשחק הכפול של הנהגת התנועה הקיבוצית בנושא ההפרטה של הקרקעות רק ממחישה פער וצביעות מאוסה.
בסיעת מפלגת העבודה אשר דנה בנושא ההפרטה ואשר בה נוכחתי כנציג מחוז ירושלים לכנסת ה-18 של מפלגת העבודה, נוכחתי לחלוקת העבודה הזו, בעוד שאנשים אידיאולוגיים וטובים כמו פסח, אמרי רון, אילן גזית ייצגו את העמדה נגד ההפרטה, ראשי התנועה צידדו בהפרטה ואף הביאו לתגבורת את איציק באדר לתמוך בה.
כשאבישי ברוורמן ניסה להבין את עמדת ראשי התנועה, קפצו החברים שלום שמחון ופואד בן אליעזר לטעון שראשי התנועה תומכים בהפרטה.
על חילופי המהלומות המילוליים הקשים בין אבישי ברוורמן לבין שלום שמחון לא ארחיב למעט העובדה שראשי המפלגה הביאו לדיון על כניסת מפלגת העבודה בהעלמתם המכוונת שהם כבר חתמו על הסכם קואליציוני עם ביבי נתניהו, מאחר ואין להשחית מילים על התנהלותו הנקלת של אהוד ברק (עלאק יוצאי קיבוץ), ותמיכת הקיבוצים בכל מי שהוא קיבוצניק ללא תנאי וללא עוררין (אפרופו נגד עמיר פרץ)
חייבים להחזיר את האידיאולוגיה הסוציאליסטית וחייבים לעשות זאת עם אנשי השכונות ועיירות הפיתוח, וזאת גם על רקע (למרות שיכתוב ההיסטוריה הפנים קיבוצית) ותרומתם של עשרות גרעינים של חלוציות שבאו מהקהילות של יהודי ארצות ערב, שתרמו להקמתם של עשרות קיבוצים בארץ. אני שמח על מאמר זה של דלומי המהווה מיגדלור בתנועה הקיבוצית.
ומילה לגבי המגיב בן צבי, החרדים לא אשמים בכלום, לדידם הסחטנות שלהם היא עוד קלף מיקוח במשחק הפוליטי. מי שאשם בכך זה ראשי המפלגות החילוניות הנכנעות לסחטנות.

נגר עזי פעיל חברתי 32 שנים ותומך נלהב בתנועה הקיבוצית כסכר האחרון ליפני נפילת כל החומות של שוויון וצדק בישראל.
העתקת קישור