קצת איזון - לאורי
הוספת תגובה לדף  שיתופי - חדשני / האם זו סתם בורות?
שם הכותב:  ארנון אבני
נושא / כותרת  קצת איזון - לאורי
תוכן ההודעה:  אורי, הייתי ממליץ לך פעם להחליף את המילה 'ערבים' עם המילה 'דתיים' ולטעום מזה. בכתביך אני מגלה שוב ושוב סובלנות רבה כלפי גחמות וניגודי השקפה עם כל זרם דתי, ומנגד התקוממות אוטומאטית כלפי כל מה שמאיים על מימוש השקפתך הציונית. אתה יודע יפה מאוד להפעיל את הטכניקות הרגשיות שמאפשרות פשרה והידברות כאשר זה בתחום הדת, וצרות אופק מסיימת כאשר זה מול השקפתך הציוניות.
חבל, כי לא כל מי שאיננו ציוני ואפילו אנטי ציוני הוא אנטישמי (חרדים למשל). מלבד זאת, המשוואה שהציונות היא מימוש חלומו של העם היהודי (לא כולו) ולכן מי שעומד כנגדה – עומד כנגד קיומו של העם היהודי – היא לא נכונה. נכון שלנו יש היסטוריה שבתוכה קיימת אפשרות של השמדה, כך שניתן לבלבל בין להתנגד להשקפותינו לבין להתנגד לקיומנו, אבל מולנו עומדים לפעמים בני אדם שזה לא חלק מהלכסיקון שלהם וצריך לקחת את זה בחשבון. לערבים בישראל שמורה זכות לגיטימית לפעול למען כינונה של מדינה דו לאומית כאן. זה חייב להיות ברור כי זה חלק ממהותם. הויכוח איתם חייב להיות על דרכי הפעולה ומה יקבלו במקום זה כמיעוט לאומי. אם נכבד את זה, יהיו גם בינינו פחות 'בוגדים'.
מוטב גם להבין שהעולם איננו רק איכותי אלא גם כמותי וסטטיסטי. לצטט פסיכים עלומי שם בטוק בק ולהתמודד עם זה, כאילו היו אלה יריב ראוי, וגרוע מזה- לצבוע בזה את כל יריביך, זו לא רק טעות אלא גם הורדה של הדיון לשולי הדרך.
העתקת קישור