התקנון הבולשביקי ובני האדם
הוספת תגובה לדף  הבולשביזם של החופש - פעם כשהקיבוץ קנה לכל הילדים אופניים זהים, קראנו לזה "בולשביזם". היום כשילד דורש מהוריו לקנות לו פריט (לעתים בלתי נחוץ) זהה
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  התקנון הבולשביקי ובני האדם
תוכן ההודעה:  ורמל יקר
אם היה מדובר ברוב מיוחס של 66% (שני שליש מחברי הקיבוץ) הייתי מקבל זאת, אבל אתה מטעה או שאינך יודע שמדובר ברוב מיוחס של 3/4 ולא של 2/3.
אתה יודע שהסעיף הזה 118 בתקנון נוצר למטרה אחת, למנוע שינוי בתקנון, כל שינוי באשר הוא, אספר לך שבכדי לשנות את הסעיף הזה עשינו עבודה ענקית והצלחנו להביא לקלפי 99% מחברי קיבוצי, זה הישג שלא הצלחנו לחזור עליו יותר, אבל זה דרש המון עבודת הכנה, לא קבענו שרוב רגיל יכול לשנות סעיף בתקנון, למרות שהיה בכוחנו לעשות כן, קבענו שרוב של 2/3 מחברי הקיבוץ די בו לשנות סעיפים בתקנון.
הבא כאן לטעון שהסעיף המוטרף של 75% מ 100% של בעלי זכות ההצבעה, תקף (אגב אפילו הרשם אישר שנת נסיון לקיבוצים שהעבירו החלטה מעל 66% ולא הגיעו לרף הזה) וכולם יודעים שאין דרך חזרה, אז אולי טוב לך שקבוצת חברים קטנטנה מחזיקה את כולם בביצים שישירו הללוייה העיקר שנחזיק את כולם חזק שם, שלא ישנו לנו את הקיבוץ, זה הבולשביזם במייטבו, המיעוט המבוטל לא דואג לזכויותיו אלה מונע מהרוב המוחלט להחליט החלטות הטובות לכלל חברי הקיבוץ.
לרוב המיעוט שמונע את השינוי, מפחד מהשינוי, כנראה שיש לט סיבה טובה להיאחז בקרנות המזבח של התקנון, אך זה לא יעזור חוששני.
כל טוב
עוזי
העתקת קישור