לש"מ ולשומרת על "קיבוץ" ובכלל....
הוספת תגובה לדף  מהי 'חברות מלאה' בקיבוץ?
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  לש"מ ולשומרת על "קיבוץ" ובכלל....
תוכן ההודעה:  ש"מ, יש לי זמן, אתה יודע למה? כי רק מי שעסוק כול היום, לו יש זמן, למי שלא עסוק בכלל תמיד אין זמן, כמו ההארנבים בעליזה בארץ הפלאות.
לשומרת, אולי תירגעי, הרי הבהרתי חזור והבהר שמה שנוצר כתוצאה מהשינוי איננו "קיבוץ" כמשמעו לגבי דור המייסדים, התוצר החדש נקרא "קיבוץ מתחדש" פשוט מפני שהחוקים שיצרה המדינה בכדי ליתר את הקיבוץ המסורתי משאר תושבי מדינת ישראל, הם כל כך מסובכים ובלתי אפשריים, שהיו חייבים להמציא את "הקיבוץ המתחדש" בכדי לפתור חלק מהטירוף שבשלל החוקים שמנסה לקיים אזרחים חסרי זכויות אזרח, במדינה שבה יש חוקים אחרים, מבחינתי יכולים היו לקרוא ל"קיבוץ המתחדש" גם "במבה" ממש לא חשוב השם, קיבוץ זה לא, לכן אל תבכי שומרת, לא הורסים את הקיבוץ כאשר משנים אותו, פשוט מפרקים בזהירות את הפצצה הזו, הבלתי אפשרית הזו, פותחים תיקים במס הכנסה לחברים שלא מוכרים שם, פותחים חשבונות בנק, פותחים תיקי ארנונה במועצות האזוריות, מתחילים לשלם מים וחשמל, זהו תהליך ארוך ומייגע להיות אזרח במדינה, ממצב הלא אזרח שהיינו בו קודם.
לכן אני מסכים עמך שהמשנים מפרקים את הקיבוץ המסורתי ובונים דבר חדש, ישוב קהילתי שמלמעלה ממעוף הציפור נראה כמו קיבוץ, אבל כאשר יורדים לפרטים זהו יותר ישוב קהילתי שהולך ונפרד איש מרעהו, עם שיוך הבתים ושיוך הנכסים.
העתקת קישור