חברה שומרת - על מה את שומרת בדיוק...
הוספת תגובה לדף  מהי 'חברות מלאה' בקיבוץ?
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  חברה שומרת - על מה את שומרת בדיוק...
תוכן ההודעה:  חברה שומרת, שם יפה לקחת לעצמך, שומרת, מימיך בשומריה? או בשמו"צ.
שמעי נא, נכנסת לשדה מוקשים, מסובך להפליא, מה לעשות? אין דברים פשוטים בחיים, הקיבוץ המתחדש הוא כבר לא שיתופי, תפנימי, קשה לך, אני יודע, כול מה שיש בקיבוץ המתחדש, שייך לחברי האגש"ח, גם הפלוס ובדרך כלל לא פעם מינוס עמוק כאוקינוס.
כאשר המינוס היה עמוק כול כך שלא ראינו את עצמות הלוויתנים שם למטה, חזרו הבנים, בעצמאות כלכלית, כלומר, אנחנו רוצים להנות מטוב היש ולא לקחת אחריות על חובות העבר.
עברנו שנים לא פשוטות, החברים סגרו חורים בחגורה, והחברה בעצמאות כלכלית חייכו כול הדרך לבנק, אבל ניסים כידוע לא קורים רק אצל הרנטגן והרבעובדיה אלא גם במספר קיבוצים, וראה זה פלא, נחלצנו מבור תחתיות, ובבוא שיוך הנכסים, יש מה לחלק, וראה זה פלא, החברים בעצמאות כלכלית מבקשים לפתע להתקבל לאגש"ח, למה? כי החברות באגש"ח מבטיחה שבעת שיוך הנכסים, יפלו לכיסם מעצם חברותם, לא מעט שקלים, לא חברה שומרת, אין כאן אידיאולוגיה, אפילו לא ריח של אידיאולוגיה.
לגבי השד הדמוגרפי, בידי העלון של קיבוצי, שמספר שחברים יש לנו 191, ילדים 91, והגיל הממוצא, שימי לב שומרת 59, כלומר, בהנחה שרובם הגדול של הילדים לא יישאר בקיבוץ, אני מניח שאנחנו חברה מזדקנת, ולא מתחדשת...
הדבר אגב נכון גם לגבי טוקיו, אז מה עושים? הקיבוץ כמו שהוא ייעלם לאיטו, יגווע יחד עם חבריו שילכו לבית עולמם, את הבתים יקנו אחרים, והישוב ימשיך לפרוח, או לחליפין יהפך לישוב רפאים, כאלה שאתה רואה בנסיעה ברחבי ניו מקסיקו ונבדה, לא שאני חושב שזה יקרה, אבל גם זו אפשרות, אז מה? שומרת? בעבור זה את מבקשת שניצור יש מאיין ונזרים דם חדש שלא רוצה קיבוץ שיתופי, לגופנו המסתייד?
העתקת קישור