יואל מרשק לעזה מחרתיים!? ידיעה בעתון
הוספת תגובה לדף  יואלית קטנה / מוסף לרגל ביקורו של מרשק בעזה
שם הכותב:  מחזיק אצבעות
נושא / כותרת  יואל מרשק לעזה מחרתיים!? ידיעה בעתון
תוכן ההודעה:  'ישראל היום' - ניוזלטר 09.01.2011
ישראלים ייכנסו לעזה; המטרה: אות חיים מגלעד
מחרתיים: פעיל במטה לשחרור שליט ייצא עם משלחת של רופאים ערבים־ישראלים להיפגש עם מנהיג חמאס הנייה • ראש המשלחת: "נצליח היכן שהדרג המדיני נכשל"
(מאת: דניאל סיריוטי).
אות החיים האחרון מגלעד שליט התקבל לפני יותר משנה. איסמעיל הנייה יפגש עם הפעילים. האם מטה המאבק לשחרור גלעד שליט יצליח היכן שכשלו הדרג המדיני והצבאי, ויצליח לקבל אות חיים מגלעד שליט?
ל"ישראל היום" נודע שראש אגף המשימות של התנועה הקיבוצית, יואל מרשק, המשמש גם פעיל מרכזי במטה המאבק לשחרור החייל החטוף, עתיד להיכנס לעזה ביום שלישי הקרוב במטרה להיפגש עם ראש ממשלת חמאס ברצועה, איסמעיל הנייה.
חברי המשלחת צפויים לנסות לשכנע את הנייה להתיר לאנשי הצלב האדום לבקר את גלעד שליט במקום שביו או לכל הפחות לאפשר להם להעביר אות חיים מהחייל החטוף לבני משפחתו.
מרשק אישר את הפרטים ל"ישראל היום", ואף טען כי ככל הידוע לו, שירות הביטחון הכללי אישר את כניסתו לעזה כדי להיפגש עם הנייה. זאת, על אף שמאז ההתנתקות ב־2005 אסורה כניסת ישראלים לרצועת עזה על פי חוק, למעט מקרים חריגים, כגון כניסתה לשטחי הרצועה של משלחת רופאים ערבים־ישראלים בתום מבצע עופרת יצוקה.
לדברי מרשק, כניסתו לעזה תבוצע במסגרת משלחת של אישי ציבור ערבים־ישראלים מוואדי ערה, הפעילים בעמותת "נר לשלום", בראשותו של פארג' מאליק.
אמש אישר מאליק את הדברים, ואמר כי "המשלחת מונה 28 איש, כולל יואל מרשק, ויש לנו את כל האישורים. אנחנו נצליח היכן שהדרג המדיני נכשל. ביום שלישי נגיע ללשכה של הנייה ולפני כן תהיה לנו פגישה עם מחמוד א־זהאר. בעזה יודעים שמרשק מגיע איתנו, והם מחכים לנו בזרועות פתוחות. היציאה שלנו לעזה היא למען השלום בין העמים וגם למען שחרור גלעד. אין לי ספק שנצליח".
אות החיים האחרון מגלעד שליט התקבל לפני יותר משנה, כאשר לישראל הועברה קלטת של גלעד בתמורה לשחרור 20 אסירות פלשתיניות.
באותה תקופה ניהל המתווך הגרמני מגעים קדחתניים בין ישראל לחמאס בעניין עיסקת חילופי אסירים, שבמסגרתה ישוחרר גלעד שליט, אולם מסיבות שונות המגעים לא נשאו פרי ומאז נכנס המו"מ לשחרור החייל החטוף לקיפאון עמוק.
העתקת קישור