פנים רבות לבני עקיבא
הוספת תגובה לדף  האם עוד בני-עקיבא קיימת?
שם הכותב:  יוחנן בן יעקב
מקום מגורים:  קיבוץ כפר עציון
נושא / כותרת  פנים רבות לבני עקיבא
תוכן ההודעה:  "אל תאמר שהימים הראשונים היו טובים מאלה, כי לא מחכמה שאלת על זאת" - לימדנו קהלת. האם שכחת אבי שגיא את מפת "ארץ ישראל השלמה" שהכין בהנחיית השבט אותו הדרכתי בסניף בנ"ע בבת-ים, בימים בהם הייתה חניך בסניף? האם נעלמה ממך קבלת הפנים שלך אותי, ביומי הראשון כראש מחלקת הדרכה בבנ"ע, בהיותך קומונר צעיר - הצפת את כל הפרוזדור של ההנהלה בדפי טנסיל אותם שכפלת לחוברת תורה-ועבודה שהכנת, כי היו לך הסתייגויות מחוברות ההדרכה שהוכנו בתנועה? - לטעמי צדקת! האם באמת אינך זוכר את הוויכוחים הסוערים בסניף שלנו על ריקודים מעורבים? - לא הכל היה ורוד וקוסם אז, ולא הכל שחור היום.
בשנות ה-80 של המאה ה-20 כיהנתי כמזכ"ל התנועה, היו אלו שנים סוערות, רוויות התמודדויות רעיוניות בתנועה. קולה של הציונות-הדתית המסורתית / המקורית נשמע אז ברמה והשפעתנו הייתה ניכרת בתנועה.
בעיקר בעשור האחרון, אכן תמונת העולם של בנ"ע משתנה, היא נגררת-מובלת למחוזות רחוקים מהמקור. הדבר נובע בראש ובראשונה מהעובדה שחוגים רחבים בציונות-הדתית, שמהווים רוב מניין ובניין שלה, נסוגים לאחור ומפנים את הבמה החינוכית-ערכית וציבורית לחוגים ידועים, שהם מיעוט קטן אך פעיל מאד. את עיקר הטענה עלינו להפנות לעצמנו, לבעלי העמדה ציונית-דתית המסורתית/המקורית. אנו/הם מוותרים, שותקים, נעלמים ונאלמים, ומאפשרים לקבוצת מיעוט להוביל את הנוער הציוני-דתי המפואר למחוזות רחוקים.
חשוב לציין בהבלטה: תנועת בנ"ע כיום - עם כל הסתייגויות שלי מדרכה, וההסכמה שלי עם העיקר העולה מדבריך! - גדלה וצומחת בקצב מסחרר, גידול המבטא הצלחה.
ואחרון, בנ"ע כתנועה וחניכיה הרבים - פועלים בהיקפים עצומים, למיטב ידיעתי ללא תקדים בחברה הישראלית, בתחומי החברה, הקהילה, הרגישות לחלש ולנפגע באופן מעורר כבוד רב. זכויותיה בתחום זה רבות ועל כך יבורכו כל העושים!
בב"ח לתו"ע
יוחנן
העתקת קישור