תודעה מול הוויה, אברהם שרון....
הוספת תגובה לדף  מלים שוות
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  תודעה מול הוויה, אברהם שרון....
תוכן ההודעה:  אברהם יקירי
רצוי מאוד שיהיה מיתאם בין התודעה להוויה, בסופו של דבר אתה קם בבוקר אליה ולא לתודעה, אזי יתכן ואתה נשארת בנשמתך שיתופי, אני מכיר רבים כאלה, שחיים מצויין בקיבוץ השיתופי (אבל שלא ישמעו, זה רק אנחנו...יש להם איזו ירושה בחוץ, ואז החיוך לא סר מהם, ותודעתם, מה זה שיתופית...), לגבי המאבק בין תודעתך להוויתך, זה ממש כמו באתר שווים שנמצא למעשה בתוך האתר של התק"צ (כן אני יודע שיש תוכניות לעצמאות, אבל יהיה מעניין לראות אותם ב"עצמאות כלכלית" שזו כמעט מילה גסה במט"ש), כך שהנה אתה כותב שיתופי באתר שרובו מתחדש, וכך תודעתך והוויתך חד הם.
לגבי התהליך לשינוי שאתה מתאר, יתכן שזה המצב במספר קיבוצים, אבל אברהם, קצת ריספקט לחבריך בקיבוץ, אתה מתאר אותם כעדר פרות שנע מערמת הקש לתערובת כעדר חסר מוח, תן לחברייך מעט כבוד, אגב מה זה בדיוק רוב אצלך? אתה כותב:" בשלב מסוים הנושא "מובא להצבעה". התוצאה צפויה: אין רוב מספיק. הנושא עדיין לא "בשל להחלטה"", מה המשמעות של המילה "רוב" אצלך? כי אתה ממשיך:"אל תומכיו גוברת. בהצבעה השנייה או השלישית, עולה מספרם של התומכים על המתנגדים. " רגע, לא אמרת שבהצבעה הראשונה לא היה "רוב מספיק"?
תשמע אברהם, רוב הוא רוב, בדקתי בוויקיפדיה, נשבע לך שרוב זה מספר שעולה על המיעוט, לכן בעצם בהחלטה הראשונה טענת שלא היה רוב מספיק, זה ידוע כי צריך לפי התקנון הדרקוני בן מאה השנים כנעט רוב של 75% מכלל בעלי זכות ההצבעה, וזה כולל לא מעט חברה שבגופם עמנו אבל במוחם מזמן כבר לא, אז וודאי שזה כמעט בלתי אפשרי, ביחוד שהקיבוץ הולך ומזדקן, אז גם אם משנים את 118, עדיין הרף גבוה, ואכן מדובר כאן בדיקטטורה של המיעוט, זה, המיעוט, מגייס מייד את המט"ש שאץ רץ לשלוח את שליחי ההפחדה שלו לקיבוץ, אוסף את הותיקים בבית טורקיז, או זה"בה, ומספר להם, כמה יהיה להם רע, אז שמע נא אברהם, סיפרת סיפור יפה על דמוקרטיה קיבוצית, שישאר כך, העיקר שתישאר שיתופי בנשמה, זה עושה טוב, הנה תראה את עזרא, ירושלמי למהדרין אבל שיתופניק בנשמתו עד תום.
העתקת קישור