צר לי עליך, אלישע שפירא....
הוספת תגובה לדף  מלים שוות
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  צר לי עליך, אלישע שפירא....
תוכן ההודעה:  ארנון, אין אדם נתפס בעת צערו, הנה קיבוץ להב, מעוזו של ג'ומס, נפרד סופית מהשיתוף ועבר את הרוביקון כחוק, נראה שגם קיבוצך, נירים בדרך הנכונה, החוצה ממה שהיה לקראת משהו אחר באופק הקרוב.
אני קורא את החלטות המט"ש, וממה שניתן לראות, מה שהיה הוא מה שיהיה, הנסיון להקים אתר משלהם, מבורך, לפחות לא יטענו שהאתר הזה שלהם.
צר לי על שפירא הבא בביקורת עליך ארנון ואיננו מציץ במראה ושואל עצמו, מדוע לא יגיע המט"ש לקיבוץ טרום שינוי, כמו נירים למשל, ויישב עם החברים בכדי לגרום לכך שהשינוי ייטיב עמם, במקום זה הם נתפסים אצל קבוצות המיעוט המילטנטיות, ועושים כול מאמץ לטרפד את ההחלטה, גם אם 70% מהחברים רוצים בו, בשינוי, העיקר שהמהלך יטורפד.
אבל מכיוון שהפחד מהשינוי הוא כה גדול ועצום, אזי השימוש במילים כגון "קפיטליזם חזירי" ו"קיבוץ מעמדי" הופך לעיקר במקום לטפל.
שפירא נלחם בקרב מאסף, כול יום שעובר, יש פחות ופחות קיבוצים בנוסח הישן.
אספר לך שאישרנו את תקציב 2011, נדמה לי שזהו תקציב הקהילה הכי חברתי שהיה בעמיעד ב50 השנים האחרונות, לכן נדמה לי שלאלישע ולחבריו אין מושג מה באמת קורה אחרי השינוי, ומכיוון שהם עוסקים במסעי הפחדה, אזי נתפסים לקיבוצי הקיצון ולא לזרם נמרכזי, שהוא, כך אני מניח דומה לנו.
העתקת קישור