עזרא, זכויות הכבאים? או לעשות סדר בבלגן
הוספת תגובה לדף  המאבק הכי בוער
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  עזרא, זכויות הכבאים? או לעשות סדר בבלגן
תוכן ההודעה:  תשמע עזרא אני לא יודע בדיוק היכן אתה היית, אבל אני כאיש מד"א הייתי חלק מהזמן בחפ"ק מד"א שם ליד האוניברסיטה, ראיתי מקרוב איך עבדו שירותי החרום של מדינת ישראל, תאמין לי שזה ממש לא שייך להפרטה, היו שם מכול זרועות השילטון, ישב שם הרמטכ"ל ואם לא הוא אז מפקד העורף, המפכ"ל או נציגו, מנכ"ל מד"א (שהיתה אגב הגוף המתוקתק ביותר שהיה בכול האירוע הזה, לשמחתנו ללא הרבה תעסוקה), אז מה ראיתי שם?
יש איש אחד שהוא ניצב הכבאים, רב טפסר רומח, על מי הוא מפקד? על אף אחד, על מי הוא שולט? על אף אחד, למה? כי שירותי הכבאות (והכבאים מרוויחים מצויין, תאמין לי עזרא), מחולקים ל 24 איגודי ערים, לכול איגוד ערים יש הסכם עם הכבאים שלו, בשיטת תפוס כפי יכולתך, יש ל 1500 הכבאים יו"ר איגוד עובדים, אבל את הדרגות מקבלים מראש העיר, כלומר מפקד תחנת רעננה הוא רב טפסר, כמו הנציב, כמו צבא עם חמישה רמטכ"לים יותר גרוע, אם רוצים לרכז כוחות מכול הארץ(לא בטוח שהגרוטאות יגיעו מתל אביב לחיפה), צריך מערכת שאיננה, אין פיקוד עליון לשרותי הכבאות, אין מערכת קשר אחידה, אין ציוד, ואין ואין...בתחנה רגילה יש לפעמים כבאי בודד במשמרת מקסימום שניים, מה בדיוק שני כבאים יכולים לעשות? ראית פעם תחנת כיבוי בבירת הקפיטליזם? ארה"ב, ראית את הכלים, את מספר הכבאים? המספר המינימלי שמדברים בו הוא כבאי ל 1000 תושבים, כלומר שבישראל צריכים להיות כ 7000 כבאים שעובדים ב 3 משמרות, יש? יש כאן לפי הספירה האחרונה 1150 כבאים פעילים מגיל 65 ועד 22, אז מה זה קשור להפרטה?
במד"א היה בלגן לא קטן עם מוקד בכול תחנה, היום מד"א הוא אירגון ארצי, חבל שלא היית אצלנו בחפ"ק היית רואה איך במד"א רואים כול אמבולנס שמניע, היכן הוא ממוקם עם מספר זיהוי, רשת קשר כול ארצית, אז לכיבוי יש ממי להעתיק מערכת קיימת, רק מה שחסר זה ממשלה נחושה והשקעה של כמיליארד שקל, לא פחות בגיוס אלפי כבאים, הכשרתם, ולתת להם את כלי הכיבוי המתקדמים בעולם, במחיר של מרכבה סימן 4 ניתן לאייש ולצייד תחנת כיבוי שלמה, המלחמה הבאה עזרא ידידי, לא תהיה בחזית, היא תהיה בכול בית, בכול מקום, מה שהיה בכרמל, עם כול הזוועה, זה רק הקדימון, ואין לנו שירותי חרום מינימליים, היה ממש עצוב לראות את כבאי פיקוד העורף, לא מדברים עם הכבאים האפורים כי רשתות הקשר לא מתאימות, כבאיות חיל האויר שהגיעו לא יכולות לדבר עם הכבאיות האדומות, הצהובות של קק"ל עם ציוד קשר אחר, אז ככה לא בונים חומה, שנת 2011 צריכה להיות שנת הכבאות, השנה שבה יוחלף המערך הקיים במערך ארצי, עם מפקד מנוסה, ואז נתניהו לא צריך יהיה לתפוס פיקוד, כי למערך יהיו מטוסים משלו, ולא יחסרו חומרי כיבוי, כשם שלא חסרים (בדרך כלל)פגזים למרכבה, אז אולי אם יעשו מה שצריך יהיה כאן מערך כיבוי שיוכל להתמודד עם האסון הבא, אני אגב בספק..
חכה עזרא, גייס כוחותיך למען שני ישובים ששייכים למליה שלנו, בית אורן וניר עציון, חכה ותראה מתי בדיוק יקבלו חברי בית אורן עזרא, מתי תקבל ניר עציון פיצוי, אז עזרא, מוזר שאתה תופס טרמפ על אסון הזה, איך בדיוק הצלחת לחבר בינו לבין ההרצאה שלך, תמהני...
העתקת קישור