אתם משתרכים מאחור שפירא
הוספת תגובה לדף  השוויון למען האדם
שם הכותב:  חבר מהמרכז
נושא / כותרת  אתם משתרכים מאחור שפירא
תוכן ההודעה:  לקח לשפירא ולחברי עין השופט יותר מעשר שנים לזהות 'כיוון חדש'. והינה הבשורה: קיבוץ עם הרבה שותפות וערבות הדדית וללא
השוויון הכלכלי.

לו היו שאואלים את בן קיבוצם גלעד שפרן על הנושא היה מספר להם שאת זה הוא כבר עשה בשניר לפני יותר מעשור וגם הספיק אפילו לכתוב על זה ספר.

זה המרשם של הקיבוץ המתחדש המיושם במינונים שונים כבר ברוב קיבוצי הארץ הזאת חברים.

לא המצאתם שום דבר חדש ואם הגאווה הקיבוצית שלכם תמשיך להוביל אתכם תמשיכו לחפש את הפיתרון הייחדי שלכם כגון 'הקיבוץ השיזורי' של יניב שגיא גם עוד עעשר שנים ולא תתקדמו מטר.

בוקר טוב, שפירא, בוקר טוב חברים. הגיע הזמן לפקוח עיניים, להתעורר ןלהתחיל לעשות. לעשות ולא רק לדבר. כי מדיבור אין עיבור היה מי שאמר.

ההתעקשות של שפירא להיצמד לתבניות חשיבה שהוא מגייס מהמהפכה הצרפתית, משל היה דברי תורה מדה-אורייתה, היא שמסבירה את הקיבעון המחשבתי האוחז בחברי עין השופט כבר כמה עשורים ואת ההתנגדות הגדולה לשינוי שם.

כבר לפני יותר ממאתיים שנה (ואחרי לא מעט ראשים ערופים בגיליוטינה), גם הצרפתים הבינו שהחיים הם לא שחור לבן ובנו מדינה נחמדה שהוותה מודל לכולנו בלי השיוויון עליו מדבר שפירא.

הם לא וויתרו על הערך הזה אגב, הם רק היו מספיק חכמים לנסח אותו נכון יותר. באמריקה שהעתיקו מהם, אגב קראו לזה שיוויון הזדמנויות.

חומר למחשבה...

העתקת קישור