מאמר הוגן של גלעד שפרן משניר ב"במקום"
הוספת תגובה לדף  לא בהכרח שוויוני
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  מאמר הוגן של גלעד שפרן משניר ב"במקום"
תוכן ההודעה:  לא הופתעתי לראות שגם מאמר מעודן ומאוד לא תוקפני של גלעד שפרן, זוכה מייד לתגובתם האוטומטית של שני האנונימיים אפרים (לפעמים מוטקה) ואחד שלובש בגדי נשים וקורא לעצמו שומרת, האנונימיות לא מספקת, צריך גם שינוי מין, שמא יגלו חס ושלום חבריו לקיבוץ מי הוא, ואולי יסתבר לנו שהשוויון רק בפיו....
תגיד לי אפרים, יש לך ספק שמחקרי המכון לחקר הקיבוץ השיתופי (לא היה מתחדש כשהוקם המכון), שכול קיומו מותנה בקיומו של הקיבוץ השיתופי, שמחקריו כולם מוטים, שהמספרים שלו תמיד מצליחים להוכיח שהקיבוץ השיתופי טוב יותר, קצת מוזר כאשר 3/4 מכלל הקיבוצים הוא "קיבוץ מתחדש" ועדיין לא זכינו למחקר רציני של שביעות רצון ב"קיבוץ המתחדש", עדיין לא זכינו למחקר על מצבם הכלכלי והדמוגרפי של הקיבוצים לפני השינוי ולאחריו, למה אנחנו כן זוכים? לכול מיני מחקרים איזוטריים, אז האם המחקרים מוטים או לא? שאלה טובה.
לשומרת/שומר, תשתחרר, קיום האגודה השיתופית איננו משול לקיומה של תורה או תרי"ג מצוות, המטרה היא להגדיל את מספר התושבים שחיים בישוב מסויים, עבורך שומר/שומרת, יש כאן גוויעה, אנחנו רואים פריחה, מעניין גישתו של מי תנצח, אולי תסביר לי שומר/שומרת, איזה עניין יש כביכול לקבוצת החברים החזקים לשיטתך, בקיום הקיבוץ או האגודה? הטענות הללו שלא נגמרות, לא עושות לי שכל, מה יוצא להם מזה לכול הרוחות?
ואולי שומר/שומרת וגם אפרים, תועילו ותיחשפו ונראה האם אתם מגשימים את המילים או רק מדברים דברים ריקים.
העתקת קישור