"ועדות הקבלה" כדוגמה
הוספת תגובה לדף  מסע בנפשו של הקיבוץ
שם הכותב:  100 שנות קיבוץ
דואר אלקטרוני  100kibutz@gmail.com
מקום מגורים:  ישראל
נושא / כותרת  "ועדות הקבלה" כדוגמה
תוכן ההודעה:  לדעתי "ועדת קבלה" זאת (לעתים קרובות מאוד) דרך לשמור על קבוצות הכוח המנהלות את הקיבוצים מבפנים ומיבחוץ - הון חיצוני. לרוב יש עוד שחיטות וגביית כספים שלא כדין. יכולת תשלום ויכולות כלכליות הן עיקרון סינון ראשון - אינטרס כלכלי ראשון לפני הכול. לראיה, בנים השוהים בקיבוצם להורים הגונים ללא כסף(המעטים שלא הצליחו להעזיב בשיטות שונות), תקועים בבתים קטנים וישנים כשמעמדם לא מוסדר (אין ביכולת ההורים לתת ערבות לבן כשאת הכול נתנו לקיבוץ)ומאידך מזמינים חיצוניים עם כסף, חלקם בנים הגונים וחלקם בנים לחברים שהחזיקו נכסים פרטיים שנים, או גרוע מכך. ועוד רוצים רשות חוקית לנהל, לחקור ולשפוט מי בסדר. אסור לשכוח שהקיבוצים "המשתנים" חוייבו ובצדק גמור ומוחלט לשמור על תקנות הערבות ההדדית(בפקודת האגודות השיתופיות), לדאוג לתלויים ולאוכלוסיות החלשות(ראה בנים להורים הגונים, חד הוריות, בעלי "נכויות קלות" או נכי צה"ל ללא קצבה גבוה, עולים חדשים ועוד). אל תדאגו חברים(?), עם חוקים כאלו נמשיך את "השינוי" ו"השינוי".. "והשינוי"..(...אך איזו מילה יפה..ג'ורג'), נמשיך את ה"משתנה".."רשת ביטחון".. "דיפרנציאלי"..??... אולי כדאי לשקול את האמת מחדש ולהפעיל "סגר דיפרנציאלי" בשביל לצאת מהבוץ. המעיז יפנה לדוחו"ת המבקר. הרוב כבר נכתב. לאן תברחו מהאמת ? !!! מזל שהעולים החדשים לפני מאה שנה חשבו בתמימות איך למנוע הרס מכוון ובזדון של התנועה הקיבוצית הציונית. עולם חסד יבנה!
חברים הרימו ראש לא רק בפנסיה - הבנים והנכדים זכאים לקיבוץ ומי שלא רוצה יכול לנסות משהו אחר...לא בקיבוץ - יש את כול העולם לנסות משהו אחר. הקיבוץ "המשתנה" - אפיזודה חולפת! קיבוצים חכמים יאטו ויאפשרו לקיבוץ לבדוק את הדרך שוב(אלו שלא - יתפרקו לדירות עם חצר ללא קהילה ורק צרות העין תשלוט ותמיד הדשא של השכן יהיה ירוק יותר...ראו ק' משמר דוד ועוד– הכול עבר למינהל ובצדק). כשלב ביניים אני מציע לכל קיבוץ לאמץ שיטה של מסלול שיתופי בתוך הקיבוץ ולאפשר לכול בן משק/עולה/תושב להצטרף אליו. אתם מפחדים שהותיקים יעבירו את הפנסיה והדירות למסלול הזה? הבנים לא יצטרכו לקנות מכם דירה וימצאו עבודה באגודה? מה?לא טוב??? תעיינו טוב טוב בתקנון, בחוקים, בפקודות, בתקנות, במציאות ! תשאלו, תחקרו, תדעו ועל תיתנו לאף אחד להרוס. הרשעים פה רק כדי שנתעורר להתקדם לטובה! אה כן..גם העולים יכולים להישאר...יכולים ומוזמנים מאוד!!! למה לזרוק עולים עם ילדים שהקיבוץ הוא ביתם בארץ אחרי שהם משלמים 8 שנים שכ"ד (לא חוקי), ברור שאין להם מספיק כסף לשלם עכשיו עוד 200,000 לחברות ו 300,000 ש"ח(מינ' לבית קיים), איך זה קשור לתקנון הקיבוץ?(סעיף 6(ט) ליסודות) לאופי הקהילה? לאופי החברתי?...אלוהים יודע.. אלוהים בכול אדם!
100 שנות קיבוץ !
תישארו תמימים! תגנו על כך ואל תיתנו לאף אחד ל"שנות" את זה!!!
מי שמרגיש שהוא מבולבל ומוטעה ושואל את עצמו עם תמיכתו ב"שינוי" הייתה תוצאה של מצגת שווא וגנבת דעת, מצבו יחסית טוב מאלו שמכחישים זאת וודאי מאלו שהסתירו זאת, אך לכולם האפשרות לפעול כול יום לתיקון.
פשוט תעשו..

רוצים פרטים על משפחת עולים שניזרקה ע"י "האחראי על ההשכרות" ללא שום סיבה...או בן משק(לא אתפלא עם הופלל). תפנו ל"אחראים" ותדרשו לדעת מי הועזב בחמש שנים האחרונות, סיבות? מי מעמדו "טרם" הוסדר. סיבות? אם לא תימצאו כאלו בקיבוצכם פנו אלינו.
תבדקו טוב בכל קיבוץ מי הם הבנים שמעמדם לא מוסדר(או אלו שהועזבו בשנים האחרונות) ותגלו מהר מאוד שלכולם מכנה משותף אחד – אין להם מספיק כסף להיכנס למסלול הלא חוקי הזה. קצת אומץ לפני שעונים לנ"ל.

וולוולה – להני"מ – מכתב חריף לקיבוצים שלא יעזיבו אף אחד ויתנו לכול אחד את האפשרות החוקית להירשם ללא שרירות, הפליה וחוסר תום לב !
מי שכבר "שוכר" דירה בקיבוץ מכול סיבה שהיא, בחר את המקום והקהילה וזה ביתו, חייבים לתת לזה משמעות ולהם אפשרות. זאת ההזדמנות שיש לנו מבפנים לפני שנקבל בראש מבחוץ – כמו עם הפנסיה !!!
רק ככה נמשיך להתפתח באמת ולהשפיע חיובי – גם המינהל מבין זאת ויהיה מוכן לשחרר לפי החוק. אני שמח שהמערכת המשפטית והמבקר כבר עוקבים וכולנו נהנה בסופו של דבר מדור המשך איכותי ביותר(ללא צרות עין-שרירות, הפליה וחוסר תום לב).

כול אחד שיכול צריך לפעול בתמימות להגנה ותקומת הקיבוץ מחדש.

(תגובה לכתבה – "שיתופי חדשני" ? וגם מסע בנפשו..)
העתקת קישור