איציק יקירי, לא השם קובע אלא התוכן....
הוספת תגובה לדף  מסע בנפשו של הקיבוץ
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  איציק יקירי, לא השם קובע אלא התוכן....
תוכן ההודעה:  איציק
כאשר אבישי, עזרא ועוד "חברים" הוגים בחדווה את השם שהמציא קיפי ממעגן מיכאל "קיבוץ מעמדי" הם עושים דאת בעיניים בורקות, עם קצף על השפתיים, סו"ס מישהו מצא איזה מונח שהצרפתים השתמשו בו עת ערפו את ראשי הבורגנים בחדוות הגיליוטינה, לפעמים אני חש, שהחבורה ה"לא מעמדית" הזו היתה עושה את המעשה דנן לכולנו, ובא לציון השיתופית גואל, ולא היא...
אני אינני קם בבוקר ומסתכל מחלון הארמון שלי (חדר בקיבוץ בגודל של 20 מטר מרובע, כן שם אני גר), ורואה בחדווה את הואסלים שלי יוצאים לעבודה בעוד משרתי האישי, שגר כנראה באוהל בחוץ, על הדשא, מכין את סוסתי האצילה (רוזננטה שמה) שכבר ראתה ימים טובים יותר בקיבוצי השיתופי, עת מזון היה לה בשפע וגם אורווה מפוארת ללא חשבון שאבדה לה למסכנה, עולה אני על גבה מקושת מרוב שנים, ומהלך מעדנות בין הוואסלים שלי, המשתחווים עת מהלך אני בינהם.
תשמע איציק, אני לא רואה מעמדות אצלנו, כאשר היינו קיבוץ שיתופי, ראיתי גם ראיתי, עשירים ועניים היו לרוב, כן יש מעמדות, יש קיבוצים עשירים כקורח, שיתופיים למשל מעברות, או שעברו שינוי כמו לוחמי הגטאות, אז מה? האם אתה חושב שחברי חמדיה חשים טוב כמו חברי לוחמי? או החברים בגבעת עוז, כמו החברים במשמר העמק, שטויות, יש מעמדות אפילו בתוך הזר"ש/מט"ש.
בעיני השימוש במונח "קיבוץ מעמדי" כשהוא מגיע תוך התזת הרוק הזו לכול הצדדים, רק הוכחה הוא לטיבם של הכותבים, אין ספק שהקיבוץ במתכונתו ה"מתחדשת" איננו כוס התה של הכותבים אבל למען האמת זה ממש לא מזיז לי, מדוע? כי אף אחד מהם לא הגיע אלינו לבדוק המשמעות של האירגון מחדש של חיינו, שהוציא אותנו מעוני מצמית וחוסר כול למרחבים שבהם יש אויר לנשימה, אז שיכתבו מזילי הריר על מעמדות, אגב באיזה מעמד הן נמצאים מול השכנים הערבים שלהם, או החרדים בשכונה ממול?
העתקת קישור