מי מפחד מהפיכה למושב?
הוספת תגובה לדף  מהלך של חילוץ
שם הכותב:  חבר משונה
נושא / כותרת  מי מפחד מהפיכה למושב?
תוכן ההודעה:  החבר מהמרכז 'מודאג' מאוד מהאפשרות להפוך למושב במקום 'גן העדן המתחדש'.. "החברים יקבלו פתאום נחלות ולא ממש ידעו מה לעשות איתן"!
כמה נורא..

חבורת העסקנים המושחתים המנהלים כיום, כביכול, את האינטרסים של חברי הקיבוצים 'המתחדשים' וחבר יועציהם פועלים למעשה רק למען עצמם ובניגוד גמור לאינטרסים של שולחיהם, עד כדי בגידה בהם תוך 'שיתוף פעולה עם האויב' בזמנים אחרים קראו לאנשים האלה "קאפו".

כל רעיון "שיוך הדירות" בקיבוצים נהגה והומצא ע"י המינהל כחלק מתכניתם המוצהרת לחיסול ושבירת "משטר הנחלות" הנהוג מאז נקבעה "מדיניות הקרקע בישראל" ע"י הממשלה בשנת 1965. ולפיה קרקע חקלאית נמסרת בצורת "נחלה" לכל משפחת מתיישבים, כ-30 עד 80 דונם, המשמשת הן כאמצעי יצור חקלאי והן למגורים.

הקיבוצים, כחלק מהאידיאולוגיה השיתופית שוויונית שלהם, ביקשו לקבל את הנחלות שלהם ל"בעלות הכלל" כלומר הקיבוץ ולא לבעלותם של משפחות החברים כפי שנעשה במושבים, אבל בעיקרון זה אותו הדבר - כל "נחלה" מיועדת לפרנסתה ולמגוריה של "משפחת מתיישבים" אחת שיכולה לכלול שלוש דורות/משפחות גרעיניות, משפחת החקלאי, משפחת בנו הממשיך ומשפחת הוריו המבוגרים.

אין דבר יותר הגיוני ונכון, כאשר הקיבוץ זונח את עקרונותיו השיתופייפ והשוויוניים ומעביר את "האחריות לפרנסה" מעצמו אל משפחות החברים, מאשר שינוי סיווגו למושב והעברת הנחלות לבעלות החברים. נקודה

אז למה לא?
כבר הסברתי, אם הקיבוצים יהפכו למושבים הם מהר מאוד יתחילו להתנהג ככאלו.. ובמושבים אין לך את כל הפונקציות המיותרות שם כנראה כגון יו"ר, מנהל קהילה, מנהל עסקי, מנהל מש"א. מרכזת חינןך, בריאות, וכן הלאה והלאה.. מקסימום מרכז משק בשכר פחות מממוצע לענייני ועד מקומי מוניציפלי ועוד פקידה או שתיים בשכר מינימום, זהו. בנוסף במושבים לא מרבים כל כך 'להתיעץ' ולשכור את שרותיהם של כל אותם גדודי יועצים ועורכי דין המתפרנסים כל כך יפה מהקיבוצים המתחדשים..

אגב, "זכויות בנייה במאות מטרים" ביקום או בשפיים המגוחכות בעיני החבר מהמרכז.. אז שתדע הזכויות לבנייה במושב ובקיבוץ "משייך דירות" הן בדיוק אותו דבר - 375 מ'ר לנחלה..
ההבדל הוא בכך שמהלך שיוך הדירות מוציא את זכויות המגורים מתחולת "חוזה הנחלה" ולמעשה מבטל את משמעות המונח נחלה כ"חלקת קרקע חקלאית ליצור חקלאי ולמגורי החקלאי"

על היתרונות הכלכליים של "שיוך נחלות" לעומת "שיוך דירות" בפעם אחרת..
העתקת קישור