עזרא, לא "נותנים" לנו אמצעי יצור.....
הוספת תגובה לדף  מהלך של חילוץ
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  עזרא, לא "נותנים" לנו אמצעי יצור.....
תוכן ההודעה:  עזרא, שוב חוזרת הסרנדה, אני לא מתבייש לומר קישקוש בלבוש (אם ליצחק רבין ז"ל היה מותר אז גם לי)...
מה זה הסיפור על: "צפוי שיבוא המינהל ויאמר שבית קמה קיבל אמצעי יצור בשביל 200 בתי אב (למשל) והיום הם מפרנסים רק חמישים, נא להחזיר את היתר." תשמע עזרא, אני לא יודע מה זה "קיבלו", בית קמה יושב כמו שידוע לך באזור רווי בדואים, שלא בדיוק שומרים על כללי המשחק, מה יעשה המנהל?? יוריד את החברה של בית קמה, שמעבדים כמו כולם את אדמותיהם על ידי איזה גד"ש מאוחד, מי לא עושה את זה היום, מה יעשה המנהל עם אדמות בית קמה שיוחרמו, למי יתן בדיוק? לשובל? או לבדואים? אז תעשה לי טובה ואל תהלך אימים, חוץ מזה, קיבוץ מתחדש, או שיתופי, ממש לא מתפרנס מחקלאות, אבוי לנו אם היינו צריכים להתפרנס רק מחקלאות.
אנחנו נקרא לישוב שלנו איך שנרצה ובמסגרת החוק במדינת ישראל, קשה לי להניח שנתיעץ על שם הישוב עמך עזרא, ולא האם הקיבוץ שלנו או בית קמה הוא קיבוץ או לא, בית קמה, או חברי בית קמה, חיים בצורה שיתופית, עם תקציב וחדר אוכל וועדות, וכן יש להם בניגוד גמור לתקנון, חברים בעצמאות כלכלית, ייתכן והרשם יתלבש עליהם וישנה סיווגם, האם את משת"פ של הרשם, או שאצה לך הדרך להוריד עוד קיבוץ מרשימת הקיבוצים השיתופיים, אני מבין שהמספר רק יורד.
אגב אני בשמחה הולך על הרעיון של מושב, אבל משום מה, נראה לי שהרשויות לא ממש מתלהבות מהרעיון.
אז אתה יודע מה, תקרא לבית קמה "מושבוץ שיתופי מתחדש" זה ישנה משהו לחבריו? אני מניח שלא, לכן עזרא, תפסיק לחלק ציונים, מי קיבוץ ומי לא, אחרי הכול אם זה קיבוץ, יחליט הרשם וחבריו, ממש לא אתה...
העתקת קישור