קשקושי קליטה כביכול בקיבוץ שיתופי או מתחדש...
הוספת תגובה לדף  מהלך של חילוץ
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  קשקושי קליטה כביכול בקיבוץ שיתופי או מתחדש...
תוכן ההודעה:  אפרים האנונימי ממשיך לדבר וצרורו נקוב, כמו הצרור שעל גב רוב הקיבוצים, מה המשמעות של המונח הזה "קליטת בנים", בואו ניקח את ר. וזוגתו י. שניהם אקדמאים, להם שלושה ילדים נחמדים מ 3 עד 10.
ר וגם י שניהם "בני משק" ר נולד בקיבוץ הקולט וי בקיבוץ שכן, מלח הארץ, שניהם חזרו זה עתה מאחת ממדינות הים, ללא "גרוש על התחת", והרעיון לחזור לקיבוץ השיתופי של ר קסם להם, גם כפתרון למצבם.
נפלא, הקיבוץ ממש יצא מגדרו לקלוט את ר ו י א ב ל ראה כאן האבל הגדול, בית של 80 מטר לפחות למשפחה עם 3 ילדים, לא היה לקיבוץ לתת, צריך לבנות, לבנות עולה מאות אלפי שקלים, והתור ל"שיכון ותיקים" ארוך כאורך הגלות, לר. וי. יש תעסוקה מחוץ לקיבוץ, צריכים שני כלי רכב להגיע לעבודה בעיר ההמעט רחוקה, וזה קצת בעיה, לילדים צריך פתרון, לאחד הילדים גם צריך חינוך מיוחד, בערבו של יום, כאשר ישבו בועדת קליטה לעשות את הסיכומים, התברר שהקליטה של המשפחה הנחמדה הןלכת לעלות יותר ממיליון ש"ח, וזו הנקודה אפרים, קליטה של משפחה אחת ויחידה בגיל 35 לערך, עולה לקיבוץ הקולט מעל מיליון ש"ח, איך לפי דעתך זה יכול לקרות במצב הכלכלי של רוב הקיבוצים היום, זכור שבתוך הקיבוץ עצמו עומדים בתור חברים לשיפור דיור, והמאבק על כול דירה של 80 מטר ומעלה, הוא מאבק של ממש, עכשיו ספר לי על קיבוצים שקולטים חברים חדשים בהמונים..קיקושים שאין מאחריהם דבר...
העתקת קישור