כמה פטתי החבר המשונה
הוספת תגובה לדף  מהלך של חילוץ
שם הכותב:  חבר מהמרכז
נושא / כותרת  כמה פטתי החבר המשונה
תוכן ההודעה:  שימו לב,

יזהר בן נחום חי לו בשלווה ובאושר בקיבוצו בית קמה ששרד שבר מאוד גדול והשתקם.

מקיבוץ דועך ומזדקן לצד הצומת, הפך לקיבוץ דועך ומזדקן שהוא חלק מיישוב צעיר ומשגשג, שוקק חיים ופעילות תרבותית, חברתית וחינוכית, וזאת בזכות הקמת הרחבה קהילתית מוצלחת.

היום ברצונו להשלים את המהלך ולטפל בסוגיית ההרכב הדמוגראפי של חברי הקיבוץ ולצרף גם לשם חברים צעירים וכך הוא עושה.

יזהר, נהנה מפירות ההחלטות האסטרטגיות שקיבל קיבוץ בית קמה וממשיך את חיי השלווה והאושר בקיבוצו, תוך שהוא מעביר את כל משכורתו לקיבוץ ומקבל מהקיבוץ את כל מה שמגיע לו לפי צרכיו כפי שנהוג בכל קיבוץ שיתופי המכבד את עצמו.

והינה, משום מקום, בא חבר אחד משונה, ובזעקות שבר מפר את שלוותו של יזהר ומהלך עליו אימים באמירות חסרות בסיס על כך שהמציאות בה הוא חי אינה אמיתית, שהוא חי באשליות, שהוא מעוות, שהוא חי בעולם אכזר, שהוא מנוצל, שעליו להפסיק להיות פראייר.. ועוד 'קללות' מקללות שונות ומשונות כמיטב קיצפו של החבר המשונה.

משונה לא?

יזהר חי במציאות האמיתית ולא ניתן להתווכח עם העובדות שציינתי לגבי אורח חייו הקיבוצי השיתופי, החבר משונה חי בעולם רדוף שדים ורוחות רעות שלפחות יזהר לא מצליח לראות ולהבין מה הוא רוצה ממנו.

יעשה טוב חבר משונה במקום להקליד ססמאות שיפוטיות שונות, יסביר ליזהר ולקוראים אחרים כאן, מדוע העולם כ"כ אכזר ליזהר? כיצד הוא מנוצל שלא לטובתו? ובמה לכל הרוחות הוא יוצא פרייר?

רמז לתשובה הגיונית?

נסה לא להציע ליזהר את חלופת המושב אותה עוד לא ישם אף קיבוץ והבודדים שמנסים לא כ"כ מצליחים.

אתה יודע חבר משונה, יזהר (בשונה ממך אולי) רוצה להנות מחייו בעודו בחיים ולא בהחלטות ושיוכים של זכויות על הנייר שלאחר המוות.

חומר למחשבה...
העתקת קישור