עוד פעם למתקשים בהבנת הנקרא
הוספת תגובה לדף  שקר חוסר הברירה
שם הכותב:  חבר משונה
נושא / כותרת  עוד פעם למתקשים בהבנת הנקרא
תוכן ההודעה:  קיבוץ = שוויון ושיתוף
פירוק קיבוץ = ביטול השוויון והשיתוף
שכר דיפרנציאלי = ביטול השוויון
שיוך נכסים = ביטול השיתוף

במונח שיוך נכסים הכוונה לשיוך אמיתי (לא 'פנימי' ולא של 'פירות') כלומר נכס סחיר, כזה שהחבר יכול, אם זה רצונו, לממש ולמכור, בין אם זו דירתו המשוייכת ובין אם אלו מניותיו באמצעי הייצור המשוייכים. כל זה, שים לב חבר מהמרכז, ניתן לביצוע (ואף הובטח לחברים טרם ההצבעה על השינוי)במסגרת הסיווג "קיבוץ מתחדש".
בעיני זהו 'פירוק' אבל אם השימוש במילה הזאת מבלבל אותך אז תתעלם ממנה אבל אל תפרש אותי בצורה שגויה..

גם שינוי הסיווג למושב הוא בעיני בסך הכל אותו 'פירוק' של השיתוף והשוויון רק כזה שמעביר לחברים יותר נכסים (גם את הקרקע החקלאית) ולכן עדיף.

אתה ממשיך לדבר על 'חלוקת רווחים ועל 'שיוך הון' מונחים שאינם עונים להגדרה (בתקנות הסיווג של הקיבוץ המתחדש עצמו) של "שיוך אמצעי ייצור" ויכולים להיעשות באותה מידה ואף נעשים גם בקיבוץ השיתופי..

לשיא אתה מגיע במשפט הבא:
"..ב. אני מדבר איתך על מאות אנשים שמצליחים לבנות את ביתם בקיבוץ לאחר שקיבלו מהבנק הלוואה בתנאי משכנתא כשכל שעומד כבטוחה הוא המגרש (הלא משוייך בנתיים) שנתן הקיבוץ.." ועוד קורא לזה 'עובדות'..

ובכן, מי שסיפר לך את זה עבד עליך!
אין דכר כזה ואין בנק כזה. לא רק שהמגרש הזה אינו משוייך (אם היה לא הייתה בעייה בכלל) ברוב המקרים הוא אינו קיים אלא בתכנית תב"ע עתידית שעדיין אינה תקפה בכלל כי עוד לא אושרה במוסדות התכנון. כך שאם אכן ניתנה הלוואה לבנייה בקרקע השייכת לקיבוץ הרי שהיא ניתנה לקיבוץ עצמו או שהקיבוץ ערב לה בדרך זו או אחרת.. 'המגרש' במקרה הזה אינו מהווה שום 'בטוחה' ושום כלום.
תתחיל גם אתה 'להכין שיעורים' לפני שאתה קובע 'עובדות'.
העתקת קישור