גדעון
הוספת תגובה לדף  תן פסיקה, גדעון
שם הכותב:  איציק
מקום מגורים:  צפון
נושא / כותרת  גדעון
תוכן ההודעה:  נראה לי שלא הסברתי את עצמי נכון על פי תשובותיך:
1. בקיבוץ שעבר הפרטה עולה הלגיטימיות של השיקול העסקי כשיקול היחיד והקובע. שיקולים נוספים שכבר בקיבוץ הישן התייחסו אליהם חלק גדול מהמנהלים מקדמי ההפרטה, כשיקולים זרים המפריעים לנהל, הפכו להיות דרכם של חריגים. זה כמובן אינו חייב להיות כך. השינוי אם יבוא , לא יהיה פורמלי תקנוני אלא אתי וינבע מלחץ ציבורי והתייחסות אל חלק מהדברים שלגיטימי לעשות היום כלא מוסריים. ללא שידרוג אתי במנהיגות זה לא יקרה.
2. אני מסכים איתך לחלוטין שאי אפשר לכפות שיתוף וודאי לא על ידי מיעוט. הרשה לי להזכיר לך שדמוקרטיה איננה רק שלטון הרוב אלא גם כיבוד זכויות המיעוט; חלק מההכרעות הדמוקרטיות לבצע הפרטה, נעזרו בהפחדות, איומים וברצון להשית את שוק העבודה הישראלי ללא נכונות רבה להציע משהו טוב ומוסרי יותר. בתהליכים שנעשו באופן דמוקרטי- אם דמוקרטיה מסתכמת בהצבעה ומאבקי כוח-היו שזורים לא מעט עבודה בעינים והסחת הדעת.
אני עוקב אחר הויכוחים כאן גם בינך ובין אחיך. נדמה לי שאתם יכולים להגיע להסכמות לגבי הביקורת על הדברים שרואי לתקנם בקיבוץ השיתופי. אני מציע לכם לנהל שיח ולהגיע להסכמות על הבעיות והצדדים הלא מוסריים בשוק העבודה הישראלי אותו רוצים לאמץ חסידי השכר הדיפרנציאלי אצלכם. לאחר שתגיעו להסכמה בנושא הזה, תוכלו לדבר על שינוי ולהסכים עליו.
אם אינני טועה מובילי השינוי בקיבוצים שאני מכיר עשו כל מאמץ כדי לא להתקרב לנושא הזה כי בהיותם אנשים בגיל הבינים 40+ עד 50+ , רצו לגזור קופון מהיר יחסית שבנוי על פערים גדולים.
העתקת קישור