אה, אפרים
הוספת תגובה לדף  שקר חוסר הברירה
שם הכותב:  יזהר
נושא / כותרת  אה, אפרים
תוכן ההודעה:  ודאי שאין בדברי שום תגובה עניינית על דבריך. ציינתי כבר שאני לא יודע מאיפה אתה מדבר, אז אי אפשר לדעת אם מה שאתה אומר נכון או לא. גם אינני יודע מאיזה אזור אתה מדבר. לא איכפת לי שתישאר אנונימי, כי זו זכותך המלאה, אבל זה בהחלט מותיר אותך עם פחות תשובות. מה לעשות, כמו שאמר מילטון פרידמן (אבל נדמה לי שגם אדם סמית היה חותם על זה): אין ארוחות חינם. אתה רוצה שיקבלו את דעתך? תוכיח אותה, ואולי גם זה לא יועיל.
יחד עם זה גם אמרתי, ואולי זה בכל זאת לעניין, שלמיטב ידיעתי דבריך הם קישקוש (טוב, התבטאתי יותר בעדינות, כי כדבריך אני מעדיף מילים יפות,אבל אולי לא הבנת). זה לא נכון בקיבוץ שלי, זה לא נכון בקיבוצים אחרים שאני מכיר, ואפילו ארנון אבני המושמץ כאן בחדווה גדולה עדיין חולב שבתות מרצונו הטוב.
ואם כבר כתבתי אז הערה לגבי האמירה ששיוך הדירות מנוגד להמלצת התנועה: ההמלצה הזו טובה לקיבוצי המרכז, בהם יש ערך רב לנדלן. בקיבוצים האלה אין לחבר אפשרות לרכוש את המגרש עליו יושב ביתו.בעמיעד, כמו בגבולות, זה פשוט לא לעניין. יותר מכך: ב"שיוך פנימי" לוקח הקיבות על עצמו עול חדש שמרבית הקיבוצים לא יוכל לעמוד בו: לשלם ליורשיו של חבר שהפטר את שווי הדירה. אולי וולוולה לא מתכוון לזה (לא תמיד הוא מתכוון למה שהוא אומר עד הסוף), אבל זו אחת המשמעויות של שיוך. נדמה לי שהנגב והגליל צריכים כבר מזמן לדאוג קודם לעצמם. באמת יותר קשה כאן (ושם).
העתקת קישור