מה לעשות שהמינהל צודק?
הוספת תגובה לדף  שקר חוסר הברירה
שם הכותב:  חבר משונה
נושא / כותרת  מה לעשות שהמינהל צודק?
תוכן ההודעה:  הקיבוץ 'המופרט' חרט על דגלו, בנוסף להפרטת הפרנסה והשכר, גם את הפרטת הדיור.. "שיוך דירות" קראו לזה למי שלא זוכר.. לפרט 'השולי' הזה היה חלק נכבד בהצלחה להעביר את 'השינוי' בקלפי. גם אני הצבעתי בעד, לידיעתך עוזי, בשל עניין זה.

שיוך דירות פירושו הוצאת שטחי המגורים מחוזה החכירה של הקיבוץ וחתימה על חוזים חדשים מול המינהל של כל בית אב מחברי הקיבוץ על חוזה חכירה פרטי שלו לגבי המגרש שהוקצא לו. לא קיימת שום מניעה 'לקלוט' לאחר מכן גם חברים חדשים ולשלוח גם אותם למינהל על מנת לרכוש לעצמם מגרש שכזה.. והכל בהתאם להחלטת המינהל 751 שהייתה תקפה אז כמו היום.

אז מה זה עכשיו כל הנסיון ו'המאבק' הזה 'לקלוט' "חברים חדשים" כביכול לקיבוץ 'המופרט' דווקא במסגרת "חוזה החכירה לקיבוץ" השייך ומותאם לקיבוץ השיתופי ואשר בנייה למגורים בו נועדה לשמש אך ורק את 'צרכיהם' של 'המתיישבים החקלאיים' חברי הקיבוץ ובני ביתם, ושיש בו סעיף מפורש האוסר על כל שימוש אחר לבנייה הזו לרבות השכרה או כל שימוש מסחרי אחר?

לי יש תשובה ל'תעלומה' הזאת..
כל 'המאבק' הפתטי הזה של 'התנועה' נגד 'המינהל' אינה אלא נסיון עוין! לסגת ולבטל את "שיוך הדירות" המובטח (על הקרח) ואת הפרטת הנכסים בכלל ולהישאר עם 'הפרטת השכר' בלבד ב'קהילה' המתחזה להיות 'קיבוץ'.

נכון שזה לא פוגע בכל החברים..
זה לא םוגע בצעירים זה לא פוגע בעשירים ובטח שלא פוגע ב'חדשים' (בני העשירים) המבקשים לעצמם קרקע חינם לבניית הוילה שלהם..
זה פוגע בי ובעוד כמה חברים ותיקים המעוניינים בביצוע בפועל. עוד בימינו, של שיוך הנכסים על מנם לממשם או להורישם לצאצאינו..
העתקת קישור