העתיד מצוי בקבוצות הצעירים, האמנם?
הוספת תגובה לדף  שיתופי - חדשני / נושאי הדגל החדשים
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  העתיד מצוי בקבוצות הצעירים, האמנם?
תוכן ההודעה:  אורי הייטנר, בונה על כמה אלפי צעירים שמצאו בקבוצות השיתופיות בקיבוצים העירוניים, דרך חיים מעשירה ושונה מחבריהם שמסביב.
אורי, אני שואל עצמי, מתי חל השבר, מתי המציאות של היום יום מציבה דילמות בלתי אפשריות בפני הקיבוצניק, בוא ונראה, כאשר אוכלוסיית הקיבוצים היתה של בני 20-30 בערה האידיאולוגיה בעצמותיהם הצעירות, האספות נמשכו עד חצות, וכולם (חוץ מהבטלנים שתמיד היו) עבדו עד כלות.
הדרישות מעצמנו היו כלום, חדרו קטן, מיטת סוכנות, ארגז כשולחן וקומקום חשמלי, אולי...
אבל השנים חלפו, ועמן באה היקיצה המכאיבה אל המציאות.
הזדקנו אורי, כאשר החלה הפרישה מהעבודה, מחולי או מזקנה, כאשר עזבו הילדים, התחילו הבעיות, והחיים הטובים עם האידיאולוגיה הצרופה באו לקיצם.
בוא נחכה ונראה, ניתן לקבוצות השיתופיות להזדקן מעט, להכיר את הבעיות האמיתיות שבהן מתחבט סוציאל דמוקרט קיבוצי, ואז נראה.
אורי העתיד טמון בשינוי מתמיד, בתלכיד חברתי שנוצר בכול מיני דרכים, קל לדוגמא את החברה החרדית, לכאורה חבורת פאראזיטים החייה על חשבוננו, אבל בתוכה, למרות העוני המרוד שבחרו בו, קיימת מערכת מופלאה של גמ"חים, איך תקרא לזה? סוציאליזם? לא בטוח שהרבנים והפוסקים יסכימו אתך.
נדמה לי שבקיבוצנו המתחדש, יש עוד לא מעט ערבות הדדית, גם הרשמית וגם הלא רשמית, תבנה את העתיד, אורי ידידי, יותר על היש, ויש לך 200 קיבוצים שעברו שינוי, שם מתרחש כרגע תהליך מעניין הרבה יותר מזה המתרחש בקבוצות העירוניות.
העתקת קישור