אני קורא, תוהה, מצפה, מחכה, ומחכה...
הוספת תגובה לדף  פצצת סרחון - מדוע נעלם בשבוע שעבר המדור "ירוקת החמור" מ"הדף הירוק"? סיפור על בולשביזם קיבוצי סטייל שנות החמישים שקורה כאן ועכשיו בקבה"א
שם הכותב:  ומצפה ומחכה...
נושא / כותרת  אני קורא, תוהה, מצפה, מחכה, ומחכה...
תוכן ההודעה:  למי ? למי ? למי ?
אני קורא - כאן ב'פורום' באתר הקיבוצים, ובמדור התגובות, ובמדורים המתאימים בשבועונים לענייני הקיבוצים והקיבוצניקים - שאלות ותהיות בנושאים מנושאים שונים. רובן - בשאלות יסוד של אורח החיים הקיבוצי, במימוש נורמות מחד וזכויות מוקנות מאידך, ובמשמעויותיהן והשלכותיהן 'בשטח' ובחיי היום-יום של רבים מן הקיבוצניקים - - -ותחילה ציפיתי שלפחות פה ושם תהיה תגובה סדורה ומוסמכת, ממקלדותיהם של ראשי התנועה הקיבוצית. כלום עם שום-כלום (גורנישט מיט גורנישט). לעיתים רחוקות, בלשון רפה ולא משכנעת - "מילמול" של דובר התק"צ, אביב לשם (דוברו של מי משני המזכירים הוא בעצם ?). האם שם ברחוב ליאונארדו בלב תל-אביב בכלל קוראים את הנכתב ע"י החביירים מהשורה ? זה בכלל מעניין אותם ב'מטה' ובמזכירות ? אזנם ועינם בכלל קשובות, או רק טמונות בגלי ניירותיהם ובהגאי מכוניותיהם ? והמזכיר בעת ההיא ידום ? או - "ישחקו הנערים לפנינו" (הנערים=החביירים הפשוטים, החפ"שים), ויפרקו את תסכוליהם ומררתם וירווח (?) להם. ש'ינבחו' להם, ואנחנו - ממילא ממשיכים בדרכינו (הנלוזות ?). ואומרים לעצמם בודאי האדונים המתנאים באדנותם, שור וברגיל: בינתיים נמצה את כל הנאות הקדנציה, בתחום ה'אגו' (הנאה מתחום הרוח) ובתחום הגסטרו והטורבו (מתחום החומר).
צר לי, רבותי. נדמה לי שחבל על זמננו וציפיותינו בכתבנו את שאלותינו ובצפותנו לתשובות. גם אני עכשיו סתם מבזבז את זמני. 'קתרזיס' (פורקן) כינה זאת זיגמונד (פרויד) קשישא כבר לפני יותר מ-100 שנים.
העתקת קישור