צודק פלג מור.מי שרוצה להבין מה זו דת מוזמן
הוספת תגובה לדף  הלהיט הקיבוצי החדש
שם הכותב:  מושבניק
נושא / כותרת  צודק פלג מור.מי שרוצה להבין מה זו דת מוזמן
תוכן ההודעה:  לקרוא את הספר שכתב פרופ' כריסטופר היצ'נס ששמו בעברית:"אלוהים אינו גדול-איך הדת מרעילה את העולם",
בהוצאת כנרת זמורה ביתן.
היצ'נס הינו יהודי מצד אמו
ונמצא במקום החמישי ברשימת 100 "אינטלקטואלים
ציבוריים" של "פוריין פוליסי" ו"פרוספקט" הבריטי.
הוא יוצא כנגד כל דת שהיא.
הוא ביקר בארצות רבות ומסתבר שגם ביקר בארץ ומכיר היטב את תרבותה ומצבה הגיאופוליטי.
מייסדי הקיבוץ והמדינה היו כמעט כולם בנים/ות למשפחות דתיות והכירו היטב את רובעם ואורחם של היהודים הדתיים,לכן אין תימה שבין שאר תכניותיהם ורצונם עמדה ההתרחקות מסממנים רעילים ומרעילים שישנם למכביר בדת היהודית אותם כנראה הכירו היטב.
מאידך לא יצאו כנגד חלקים ראויים שיש במסורת ובתרבות היהודית ואותם פיתחו ושידרגו,בשפת ימינו,והביאום לפסגות מרגשות.דבר זה בא לביטוי גם בציטוט שהביא פלג מור מדברי ברל.
וצונמי הרעלן הדתי יהודי גולש גם מעל חומות הקיבוץ וכידוע מרעל מתים.

ויש גם ציטוט שבהחלט רלבנטי לויכוחים שלכם בעניין ההפרטות ושאר עניינים.
זהו ציטוט אותו מצטט היצ'נס מדברים שכתב גוטהולד אפרים לסינג(לא יהודי)שהיה "נציג מוביל של הנאורות הגרמנית"(גוגל וויקיפדיה).לסינג חי בשנים 1729-1781 ומסתבר שיש בדבריו יותר חוכמה מחוכמולוגים רבים בני ימינו.
והציטוט:
"ערכו האמיתי של אדם אינו נקבע לפי האמת,המשוערת או הממשית,אלא לפי מאמצו הכן להגיע לאמת.אין זו האמת שברשותו,אלא המירדף אחר האמת שבאמצעותו הוא משתמש בכוחותיו,ושבמסגרתו נמצאת שלמותו ההולכת וגדלה.רכוש הופך אדם לסביל,לעצל ולגאה.אילו היה אלוהים מחזיק באמת כולה בידו הימנית,ובידו השמאלית רק את החיפוש העקבי והמתמיד אחר האמת,אפילו בתוספת התנאי המיוחד שתמיד ולעד אטעה בתהליך,והיה מציע לי את הבחירה,הייתי בוחר בענווה מלאה בידו השמאלית".
העתקת קישור