מי הוא יהודי ומי הוא קיבוצניק כשר....
הוספת תגובה לדף  הלהיט הקיבוצי החדש
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  מי הוא יהודי ומי הוא קיבוצניק כשר....
תוכן ההודעה:  לבי לבי לפלג מור, קיבוצניק שיתופי שרוף, מאמין, אידיאולוג, ש"גנבו לו" את קיבוצו השיתופי מתחת לרגלים, בזעמו כי רב, הוא מתרעם על כול העולם ובן דודו, מחד יוצאת חמתו על הקיבוצים שהכניסו לחצרם בתי כנסת, גם אני לא מת על המהלך הזה, אבל לאחר שחדר האוכל הכניס משגיח כשרות, אזי מה כבר בית כנסת יכול לשנות? הרי את אמונתם של בני האדם לא נשנה, נציץ בהם, נחייך ונמשיך הלאה.
חמתו של פלג יוצאת על ידידי אהרון וולנסי שאמר משהו "מחריד באמת":"במאי שנה שעברה פרסם אהרון ולנסי ראש המועצה האזורית גליל העליון, מנהיג מקומי, מה לעשות, קריאה לביטול ההפרדה בין חברי הקיבוץ לתושביו. כך תבנה לדעתו קהילה חדשה וערכית, כי "המשפחות שהצטרפו מחפשות בקהילה את מה שהקיבוץ איבד" (MYNET, הקיבוץ, 10/5/09)." כן פלג, כולנו בני אדם שווים, זוכר שהאמנת פעם ב"שוויון ערך האדם" היכן זה נעלם? האם האח שלי עצמי ובשרי שיגור בהרחבה, שונה ממני? הוא בן משק, שירת כלוחם בצבא, עובד ומתפרנס, מה רע יש בו, אההה, הבנתי , אין לו אידיאולוגייה קיבוצית, אתה יודע מה, אני מעדיף אותו לידי, ללא אידיאולוגייה קיבוצית, מרחוק ממני, מלא בה.
אתה ממשיך בכיוון שאליו חותר קיפי מזה זמן, ואני שואל אותך את השאלה עלייה אין לו כמובן תשובה, אתה כותב:"אולי מצער שאין לנו 'רב חילוני קיבוצי' הנושא באמתחתו מעין מד קיבוציות ושואל את חברי הקיבוצים האלה, וגם את כל השאר, 'במה אתם קיבוצניקים' ומאשר את התואר קיבוץ רק למי שעומד במבחן, ואין הכוונה למבחן העמידה ב'תקנות הסיווג'. אולי הגיעה העת שהזרם השיתופי של התנועה יציב קריטריונים למבחן זה, שמטרתו יצירת מכנה משותף של תומכי הרעיון השיתופי סביב משמעות המילה 'קיבוץ', שיהיה ברור גם בימינו מי ראוי לשם קיבוץ ומי נושא אותו לשווא."
ראשית התואר "קיבוץ" הוא פאסה, תואר שאין בו דבר, שם שניתן לצורת חיים לפני 100 שנים, ואחרי שיעשה מבחן ב"מד קיבוציות" לכול אחד מאתנו, ויימצא שלפלג יש 100 ולעוזי רק 10, אז מה? מה תעשה במעוז חיים שחדלה להיות קיבוץ לשיטתך, כאשר יש בה 35 חברים עם מדד 100 וכול השאר 80 ומטה? מה אתה חושב שייקרה?
כאשר תקום מפלגת "רוח הקיבוץ" של קיפי וחיקי, בוודאי תהיה בהנהגה, מה בדיוק אמור לקרות לחברי קיבוצך שהם גם חברים ברוח הקיבוץ?
אגב אם יימצא שרוב החברים בקיבוץ שיתופי עדיין, נגיד שער הגולן או נירים, נמצאים במדד 35, אז מה זה אומר?, אני אישית חף מאידאולוגיה, האידיאולוגייה היחידה שהיא נכונה בעיני, זה לחתור לרווחה יחסית של החברים במה שהיה פעם קיבוץ.
אגב פלג, אני מניח שההלם מהמעבר לקיבוץ ממתחדש אלכם גרם לך להפסקת כתיבה ארוכה, נסה להתאושש, החיים בצד השני של הרוביקון לא כ"כ גרועים.

העתקת קישור