לקיפי ולראובן גוטמן - זמנכם עבר חברים
הוספת תגובה לדף  תנועה בתוך תנועה
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  לקיפי ולראובן גוטמן - זמנכם עבר חברים
תוכן ההודעה:  קיפי יקירי
איך אתה מצליח לעשות את זה? ספר לנו, אתה פנסיונר, הצלחת לעצבן את "הנהלת פלסאון הקפיטליסטית" נדמה לי שבעיקר את אילן, עד כדי כך שצריכים היו להביא משטרה ולהרחיק את החבר ה"לא מעמדי" מעמדתו ה"מעמדית" בבית החרושת ה"מעמדי למדי" של קיבוצך שבו אתה חבר כמובן עם "שוויון ערך האדם" ו"שוויון ערך העבודה" עלאק...איך אתה מצליח לגרום למנהלים שלך שאני מניח שהם "לא מעמדיים" ומאמינים בכול ליבם ההומה ב"שוויון ערך העבודה והאדם" לרצות להעיף אותך גם עכשיו, כ"כ רוצים שהמזכירות מתערבת שלא עיפו אותך, אתה כנראה ייצור די מעצבן אם כולם רוצים להעיף אותך, אגב, אמור לי קיפי, בקיבוץ שיתופי כשלך שבו כולם שווים, הכיצד שה שיש מעיפים ומועפים, ומדוע צריך מזכירות הומנית? הרי כולכם שווים, ואין מעמדות, אז מה קורה כאן?
לראובן גוטמן, פנסיונר נוסף הנלחם מלחמת מאסף בשינוי שקיבוצו הולך אליו, לא רק פנסיונר, גם נאיבי להחריד, חושב שאלישע ועוזי ב"ש יעזרו לו לעצור את השינוי בשער הגולן, איך אתה כותב:"תלויה במידה מרובה בתמיכה בחברים הנאבקים בשארית כוחם כנגד הממסד, שהינו בעל הכח המשפטי בעוד שהחבר הינו חסר אמצעים. הטענה, שצריכה לקום קבוצת חברים שתתנגד למהלכים", וכנראה שאצלכם זו קבוצה קטנה, שמנסה מזה שנים לטרפד את המהלך, גם על ידי בתי המשפט, אז שמע נא ראובן, לא המט"ש יעזור לך ולא בתי המשפט, אם כלה ונחרצה על ידי הרוב בשער הגולן לשנות, יהיה שינוי, אתה וחבריך מצליחים למנוע כרגע על ידי מיעוט חוסם את השינוי, אתה כנראה תחכה עד שלשער הגולן ייקרה חס ושלום מה שקרה ליותר מ 150 קיבוצים, גם לזה שמולכם, במרחק נגיעה, ואז כאשר אין ברירה, אז תלכו לשינוי על ארבע, ותרגיש בוודאי מצויין, אל תצפה שנזיל דמעה על "נכונות מאבקך".
לקיפי עוד מילה אחת, אני לא בחרתי להתהדר בשם קיבוץ, כפי שתראה כאן במאמרים לא מעטים תגלה שהשם הזה הוא פסה, גרוטאה בת 100 שעבר זמנה, יש להתאים את השם למהות, לצערי החוקים במדינה מדברים על קיבוץ ומושב כמערכות שבהן יש לחברים יכולת להחזיק בנחלות, אם יחוקק חוק אחר, אשמח, בינתיים התק"צ והמט"ש נאחזים בציפורנים בשמות הישנים, חיים בעבר האולי מפואר ומסתכלים על עתיד לוט בערפל.
העתיד שלנו ב"מתחדשים" בהיר כך נראה מעט יותר מעתידך, ושלא יזרקו אותך גם מהענף הבא....
העתקת קישור