נטע יקר
הוספת תגובה לדף  תנועה בתוך תנועה
שם הכותב:  יזהר
נושא / כותרת  נטע יקר
תוכן ההודעה:  חבר שלי אומר שלהיעלב זה עניין של בחירה. בחרת להיעלב וזה בסדר, כי זו מדינה חופשית. גם ארנון, שלמען הגילוי הנאות הוא ידידי (ולכבוד הוא לי) בחר להיעלב. הוא לא מתכחש לזה (וזו אחת הסיבות שלכבוד הוא לי שהוא נמנה על ידידי).
בסה"כ נעשה כאן מאמץ רציני להעליב את הקיבוצים המתחדשים (או המופרטים או כל מיני שמות אחרים). זה די הצליח. גם לי זה מפריע, אבל החלטתי לא להיעלב. מה לעשות, תהליך השינוי מצליח ומי שמחליט לעמוד בצד ולהטיח עלבונות - רק יוכיח שוב את כשלונו.
עוד דבר: מדור התגובות כמוהו כחדר האוכל בקיבוץ (שיתופי): הוא פתוח לכל, אבל לא מכריחים אף אחד להיכנס אליו. ואתה יודע מה? בדי הרבה מהקיבוצים השיתופיים יש אנשים שמחליטים לא להיכנס לחדר האוכל המשותף. מבשלים לבד ולא סובלים מהשטויות של הטבח. אתה מוזמן לאכול לבד. האוכל במדור התגובות נורא חריף, אני מודיע לך. עד דמעות.
לעומת זה אני שמח לראות שגילית שמדור התגובות אינו חלק מ"שווים", וכך גם אתר הקיבוצים כולו. זו התקדמות, אבל אפשר להתקדם עוד.
ומשהו לגבי המט"ש: בעברי הלא מפואר הייתי גם פעיל בתנועה. לפני כן, שנים רבות עסקתי במים, ומתוקף תפקידי גם במט"ש (של הקיבוץ הלא שיתופי שלי). אמרתי לחברי מהזר"ש שהשם מט"ש לא כל כך טוב, כי מט"ש זה מתקן טיהור שפכים. זה גם השם הפורמלי שלו בניירות רשמיים של המדינה. בעתון ידיעות הקיבוץ יש פינה שנקראת "דברים רק קיבוצניקים יודעים" ובכן זה יכול להיכנס לפינה הזו. לפחות תדע שמי שבחר לקרוא לזר"ש בשם של מתקן ביוב הוא הזר"ש עצמו. כמו להיעלב - גם זו בחירה. אני אישית משתדל לא להשתמש בר"ת אלו, שהמטה השיתופי בחר בהם. זה נראה לי מעליב, למרות שמט"ש זה דבר חשוב, ולמרות שהמטה השיתופי הוא שבחר לעצמו שם של מתקן ביוב.
העתקת קישור