לאלישע - שוב לא ברור לי מדוע העיסוק הזה במתחדשים
הוספת תגובה לדף  תנועה בתוך תנועה
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  לאלישע - שוב לא ברור לי מדוע העיסוק הזה במתחדשים
תוכן ההודעה:  אלישע שפירא
שוב עסוק במה שקורה בקיבוצים המתחדשים או "הקיבוצים המעמדיים" כלשונו. טוב הוא לא לבד, כולנו הפכנו בהבל פה של כמה "שיתופניקים" חסרי מעמד לכאורה בקיבוצם, ל"מעמדיים".
אבל נעזוב את השטות הזו של "קיבוצים מעמדיים", נעבור לתוכן, אלישע משתבח בכך (כמנהיג המט"ש)והוא כותב:"אני מאמין שגם אתה מברך על שינוי המגמה של מובילי התנועה הנוכחיים ועל המעבר מהמלצה על "צמיחה חברתית (דמוגראפית) כאילו", שעיקרה החלפת החברים ב"שכונות הקהילתיות" וב"תושבים", למדיניות מחודשת, שעיקרה קליטה לחברות מלאה בקיבוצים."
אני צוחק בקול גדול, או שאלישע תמים או שאני לא בדיוק מבין את דבריו, מה זה "חברות מלאה"? בקיבוץ שאין לו דבר, אין לו דירות למלא, על איזה חברות מלאה מדובר כאן? האם אלישע מאמין שבקיבוץ שיש לו דבר מה לחלק, "קיבוץ מתחדש" כוונתי, יתקבלו חברים לחברות מלאה? שהחברים באגודה השיתופית, יסכימו לקבל לתוכם ולהתחלק עם המעט שיש, במישהו שעבר שנה מעומדות, וקיבל לידיו רכוש, דירה, ועוד? אלישע אתה פשוט מנותק, מנותק מההוויה של הקיבוץ המתחדש, כול כך מנותק, שאתה עוד חי בימים ההם שהתקבלו חברים, וקיבלו מייד דירה ומקום עבודה לכול החיים, ההרחבות ימשיכו לגדול ולהתפתח, וחברים כמו פעם יכנסו ורק הבגד שלעורם שהם מביאים (ואת הרכוש משאירים לעצמם),לא יהיו, זה כבר נגמר, לפחות בצד של "המתחדשים".
אתה ממשיך לעסוק בנו ואתה כותב:" אתה ודאי תסכים ותברך על ההתנערות מהרעיון היקר והמסוכן, לקיבוצים ולחבריהם, של "שיוך דירות" מלא, ועל ההסתפקות בהסדרים פנימיים כתחליף לשיוך"... ואני שואל עצמי, איזה עניין יש לך כמנהיג המט"ש בנושא איך ישוייך מה ולמה? האם הבית שלי ישוייך לי (אגב כנראה שכן, למרות מה שכתבת), ה"קיבוצים" שבהם אתה עוסק כמו עיסוקך גם ב"שיוך הנכסים" הרי איננו נוגע לקיבוצים השיתופיים. אז למה אתם עוסקים כול הזמן רק במה שקורה אצלנו, מדוע אתם לא עוסקים במבט פנימה, מבט על הקיבוצים שלכם, שאתה יודע שהם הולכים ונמוגים שנה אחרי שנה, או שאולי העיסוק האובססיבי שלך בקיבוצים ה"מעמדיים" זו הכנה לרגע שגם קיבוצך ייחצה את הרוביקון? אתה הרי יודע שזו רק שאלה של זמן שתצטרפו ל 200 שכבר עברו לגדה השנייה.
השארותכם בתוך ה"תנועה" רק מקצרת את הזמנים שייקח לקיבוצים כמו נירים, עין חרוד איחוד, וכן גם עין השופט, לחצות את רוביקון השינוי, מדוע? כי כול האנרגיות שלך ושל מטה המט"ש מופנית אל הצגתנו כמפלצת מאיימת, בעוד שאם תשאל את החברים כאן, או שתקרא את מחקרי ה"מכון לחקר הקיבוץ" תגלה שמדד שביעות הרצון אצלנו גבוה במיוחד, וזו בעיית הבעיות שלכם.
נסה להתעסק עם הקיבוצים שלכם, נסה למצוא דרך להוריש, דרך לעזור לבנים ולבנות שעזבו, תגלה שאלה הן הסיבות העיקריות לרצון לשינוי, ולא הטענות שאתה או מיכה מעלים.
העתקת קישור