כמה ששונה הוא דיפרנציאלי - לצפורה הנפש
הוספת תגובה לדף  גם השיטה אשמה
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  כמה ששונה הוא דיפרנציאלי - לצפורה הנפש
תוכן ההודעה:  רגע הנכדה של ציפורה הנפש, בואי רגע נראה האם יש שונות בקיבוץ של פעם, או לא, הבא נראה שיכון ותיקים יש? 90 מטר עד 120 שיתבך שמו, מוישה הותיק שכול חייו לא הוציא את האצבע את יודעת מהיכן, מקבל כי הוא ותיק, גם יש לו בלי אין הרע 6 ילדים "תקציבו" של מוישה פי שתיים מיענקלה שעובד משחא עד חצות, אידיאליסט עם יפה אשתו, מה לעשות שעובדת גם בלול, והם רק 30 שנה בקיבוץ, אז גרים ב 45 מטר עם יעל הבת היחידה, ןתקציבם חצי משל מוישה, שיש לו איך לא גם קצת "מקורות חוץ", מה יש לומר, אין שוני ואין דיפרנציאליות בקיבוץ של פעם, פשוט אין, כולם מקבלים שווה בשווה, רק כאלה ששווים יותר מקבלים יותר, ויש להם כך נראה גם חברים בוועדת החברים, בקיצור אם תבדקו את רמת חייו של מוישה שישן מצויין בצהריים לרמת חייו של יענקלה, תמצאו את השוויון הקיבוצי הקדוש במיטבו.
לגבי הדירות של העניים, ראה זה פלא, הקיבוץ עכשיו הוא מתחדש, מוישה צועק בזעם שעליו לשלם ארנונה גבוהה ושאין לו מהיכן לשלם כי הוא חי על "רשת הביטחון" יענקלה ויפה כבר שיפצו את הבית ל 90 מטר, רכב ליד הבית, אולי בעוד חמש שנים אחרי השיוך יקנו את הבית של מוישה...
לא סיפור אמיתי אבל מהחיים, אגב נכדה של, אז מה אם מישהו ייקנה מהורי את דירתם? ויתן להם סכום הגון? למי זה מפריע? לך בוודאי כי את חייה בסרט.
העתקת קישור