דיפרנציאלי = שונה = מוגדר מעמדי מסויים
הוספת תגובה לדף  גם השיטה אשמה
שם הכותב:  הנכדה של ציפורה-נפש
נושא / כותרת  דיפרנציאלי = שונה = מוגדר מעמדי מסויים
תוכן ההודעה:  דיפרנט = שונה.
לא יאומן חוסר ההשכלה של המרכזי, חוסר התוקף ההגיוני של אבני.

חברה מעמדית זה מושג של המחר? אלה מושגים של האמול! סיור קצר במדפי מדעי המדינה לא יזיקו לכם.

הקיבוץ המופרט, הדיפרנציאלי באמת מאפשר לחלק את ההון המשותף בצורה שונה, לבעלי משרות הניהול בתוך ה"יישוב-החדש" (מבלי לשקף את גובה השכר למעסיקים שלהם-ה"שותפים" שלהם, כלומר לשאר החברים).
לעובדי חוץ השיטה מאפשרת להם לקחת את המשכורת לכיס.
זה במקרה הטוב.

במקרה היותר גרוע, לך תדע איך מחלקים ביניהם את נכסי הקיבוץ ופירות הנכסים. כאשר אין חוק, תקנה או תקנון המחייב לחלק אותם על פי וותק. ולא אמרתי מילה על נושא הכאוב של הפנסיה וחרפת הוותיקים.

במשך הזמן, וסבתי כבר כתבה על כך לפני שנים, נוצרים מעמדות סוציו-כלכליים של בעלי הכנסה גבוהה אשר צוברים הון ונכסים משל עצמם תודות ל"השתלטות" על עמדות הכוח, הניהול והשליטה של המשאבים (ויש משאבים בכל הקיבוצים, כולל משאבי עבודה!).

הביטוי הארכיטקטוני המכוער של התופעה היא הניגוד בין שכונות "הרכבות", השיכונים הישנים בקיבוצים אלה לעומת ארמונות הפאר שצצים לידם.
חוגים שונים לילדים שונים, המכוניות ו"סממני סטטוס" אחרים.

זה בעשור הראשון ל"שינוי".

לאחר עשור (פחות או יותר), העשירים יתחילו לקנות את הבתים של המעמד הנמוך,המכער את הכפר, המוריד ערך הנדל"ן, זה יקח כמה שנים כי אדוות וזכרונות השיתוף עדיין ירחפו באוויר ויתפוגגו לאט...

וכשהבושה תיעלם טוטאלית, זה יקרה.

לא יתגוררו באותה שכונה "נובו-עשירים" ועניים. פשוט זה לא יקרה, כפי שזה לא קורה בשום עיר ושכונה בעולם.

זאת החירות של "השוק-החופשי" שמכתיב את הכיוון. זה העולם החדש (עלאק)!

שטייניץ וטאצ'ר, רייגן ובוש ישנים בשקט עם התפיסה הליברלית הישנה-"חדשה" הזאת, אני מקווה שגם אבני והמרכזי מבינים אותה ומשלימים איתה בלי התפתלויות מצפוניות מיותרות.

מציע לכם שתצעדו בראש מורם, בחזה נפוח ובחורת-שינוי-של-השכנים ביד, ללא בושה וללא מכבסת-מילים מיותרת ומבישה אל עבר הקיבוץ החדש: הקיבוץ המעמדי!

ותודה ליהודה הראל על שיצא מהארון!
העתקת קישור