לשם שינוי המשונה קלע, וגם כרגיל פיספס...
הוספת תגובה לדף  גם השיטה אשמה
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  לשם שינוי המשונה קלע, וגם כרגיל פיספס...
תוכן ההודעה:  ככה זה משונה, כשמשחקים כדורסל, מתחילים טוב, ואז ברבע האחרון, כשבאמת צריך את היד שלך עם הסל הקובע אתה מפספס.
ראשית נכון מאוד, במשך שנים בכול הקיבוצים וגם בעמיעד היה משחק של כיסאות מוזיקליים, מרכז המשק הפך לגזבר משם הלך לנהל את המפעל וחוזר חלילה, לא היתה ביקורת אמיתית ואפילו לא נעשה נסיון לומר שיש, ככה חייה לה הקבוצה מ 1946 עד 1995, אבל אז חל משבר חברתי, היה שינוי בהנהלות, לא מספיק אבל היה שינוי, הוקמה וועדת ביקורת, והדברים התחילו להשתנות, לא מספיק מהר ויעיל, אבל רוחות השינוי הסעירו כבר את מי הביצה.
כאשר הקיבוץ התמוטט כלכלית ב 2003 הדבר הראשון שגוף חפץ חיים צריך היה לעשות ועשה, זה לשלוח לביתם את כול המנגנון, ולקחת מנהלים מבחוץ, כאלה שנבחנים על פי התוצאות, וראה זה פלא, אין אוליגרכים, חלפו, חלקם עזבו חלקם הלכו לעולמם, ואנחנו חיים במערכת שניתן לומר שהיא חסרת אוליגרכים.
אין בעייה להמליך עליך איזה אוליגרך תחליפי, אין לי ספק שבהרבה קיבוצים שעברו שינוי נשארה ההנהגה הישנה בשלטון, ומי אשם בכך? מי אשם שחברים לוקחים לעצמם משכורות "עתק" במושגים קיבוציים (שווה למשכורת של קופאית בבנק לאומי אני מניח)? מי אשם שהחברים שהתרגלו להיות "זומבי" בקיבוץ של פעם, עכשיו חוץ מלשלוח טוקבק אנונימי לא עושים דבר? אבל העיקר זה לקטר, לא לשנס מותניים, להקים וועדת ביקורת בלתי תלוייה, להכריח את ההנהלה לתקצב מבקר, זה אגב מעוגן בחוק, ולהתחיל להזיז מינהל תקין, בקיטורים על ה"אוליגרכים" לא תגיעו לשום מקום, וזה בטוח כמו לשחק עם קבוצה מהליגה האזורית נגד גליל עליון.
העתקת קישור