הפנסיה בקיבוץ המתחדש - לעלי קדם
הוספת תגובה לדף  מה שלזר מסרב לראות
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  הפנסיה בקיבוץ המתחדש - לעלי קדם
תוכן ההודעה:  המצב באמת לא נעים, ואני חלק מהמצב הזה, אני בן 61 ולא נשארו לי עוד הרבה שנות עבודה, כרגע הפנסיה המובטחת שלי בקרן הפנסיה שלי היא קצת יותר מ 3000 ש"ח לשנה, יחד עם קצבת הזקנה בבוא היום, אני מניח שאגיע ל 5000 ש"ח לחודש
זה באמת לא הרבה אם מביאים בחשבון את התשלומים הקבועים שמוטלים עלינו.
אז מה יש? יש דבר שנקרא שיוך נכסים, אין קיבוץ שנותר ללא נכסים מניבים מכול סוג שהוא, הנכסים המניבים לאחר שיוך הנכסים, ייתנו לכולנו עוד משהו, העוד משהו הזה יכול להיות במקרה הרע 1000 ש"ח לחודש, ובמקרה הטוב הרבה יותר.
הבטחונות של החבר מעל גיל 60 צריכים להכיל את פירות הנכסים, ואני בטוח שלא יהיו חברים שירעבו ללחם, נכון, היה נהדר אם ניתן היה להמשיך ולחיות כמו בקיבוץ של פעם, עם תקציב מובטח וכיסוי מלא של ההוצאות, בעיקר על בריאות, שאצל הפנסיונר יכולות להיות לא קטנות.
אבל בעוונותינו, חיינו בחלם, וצריך לשלם על החיים בחלם, התשלום הוא פגיעה קשה במקבלי הפנסיות, למה? כי אמרו לנו שהכול יהיה בסדר ולעד, וחבל לשים כסף טוב בקרנות הפנסיה, הרי צריך לקנות עוד טרקטור לגד"ש.
ללא ספק שלכאורה מדובר באי צדק משווע, אבל האמת היא, שיש כאן לצערי צדק היסטורי, מי שלא חשב לאורך שנים, משלם עכשיו, כמה עצוב שזה פוגע דווקא בנו בני ה 60 פלוס, אבל אין מה לעשות, היתרון היחידי הוא ששיוך הנכסים מתנהל לפי הוותק, וכאן יש לנו יתרון כלשהו.
העתקת קישור