שיתופאי - דני שוב לא נותן לעובדות לבלבל אותו
הוספת תגובה לדף  שווים ושווים הרבה יותר
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  שיתופאי - דני שוב לא נותן לעובדות לבלבל אותו
תוכן ההודעה:  דני חברי מהדרום בחור מוזר, כאשר הוא מביא דווקא את גזי קפלן חבר קיבוץ לוחמי הגטאות כדוגמה למי "שאיננו מרוויח שכר לא הגיוני", מדוע? כי עלות שכרו של גזי היא 3.7 מיליון שקל לשנה, לעומת עלות מעביד של פי 2 אצל שטראוס, בעלי הבית של מחלבות יוטבתה.
אז כמה זה יוצא נטו ביד ישאלו חכמי התנועה הקיבוצית? מה גם שדני שכח שטבעול שייכת היתה לקיבוץ לא שיתופי, מה שממש לא מתאים לתזות שהוא מעלה חדשות לבקרים, אבל נחזור לעלות שכרו של גזי קפלן, חבר קיבוץ, 308,333 ש"ח לחודש, לא כולל אופציות והטבות הנהוגות במגזר הפרטי, אני מניח שמדובר ביחס של 1:100 לעומת השכר הנמוך ביותר שמקבל חבר בלוחמי הגטאות.
זה נראה סביר בעיני דני ידידי, וגם ראיתי כרגע את גזי קפלן מדבר על שכר הבכירים ש"מגזימים בשכרם" כאליו ששכר של מיליון דולר בשנה, הוא שכר סביר לחלוטין והגיוני לחלוטין במגזר שבו אנו עוסקים.
הרי כול שכר מעל גבול מסוים (הבה נאמר לצורך ההדגמה 50 אלף ש"ח לחודש) הוא שכר מכובד שמסדר את בעליו לא רע.
אבל דני או שיתופאי מסתכל בעין עקומה למחצה על גזי, מכול מקום, לי אישית לא מפריע כמה מרוויח מנכ"ל קיבוצניק ביוטבתה או בלוחמי הגטאות.
הקיבוץ המתחדש, מאפשר לכול חבר להרוויח מה שהוא שווה מבלי שמישהו יציץ לשכרו, ויחליט האם זה הרבה או מעט.
בקיבוץ המתחדש, חדלנו לספור כמה נושאי כלים יוכבד מוציאה מחדר האוכל ומה מוישה עושה או לא עושה.
אז נשאלת השאלה מה עושים עם חבר שמרוויח מיליון דולר לשנה, את האמת? לא עושים כלום, ממשיכים לקחת מיסוי נכבד ממנו כמו מכולם וזהו זה.
העתקת קישור