יוון-שיתוף-אם חד הורית ועוד....
הוספת תגובה לדף  נגד הזרם העכור
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  יוון-שיתוף-אם חד הורית ועוד....
תוכן ההודעה:  אלישע ידידי, אתה באמת מאמין שהשיטה שאתה חי בה עובדת? כן היא עובדת כול עוד יש מכונה לייצור מזומנים שמשמנים את גלגלי השיתוף, ככה זה, ביוון ניסו סוציאליזם מהסוג השוודי עם יעילות מהסוג היווני, זה מה שקרה ברובם הגדול של הקיבוצים, עובדה, וזה ממשיך ללא הבדל תנועה, ראה בית זרע ומשמר הנגב ממש רק עכשיו, ותראה שגם עם מפעלים מצויינים באמת כמו פוליביד וארקל לא ניתן להפיק מספיק שמן לשמן את גלגלי השיתוף החורקים (והם יתקעו, תאמין לי, גם אצלך כבר נושבות רוחות השינוי ולא רק מאחיך).
לגבי אם חד הורית המגדלת לבדה 3 ילדים, תשמע אלישע, אתה לא חושב שאנשים צריכים לקחת אחריות על מעשיהם? אתה באמת חושב שמדינת ישראל (הקיבוץ הגדול) חייבת לכלכל אם עם 12-15 ילדים, ויש כאלה אלפי אימהות במגזר החרדי? במה זה שונה מהאם החד הורית שחושבת שעל הקיבוץ לקחת אחריות על ילדיה, וזו לא ממש הבעיה שלה?
האימהות החד הוריות שאני רואה במתחדש, עובדות מבוקר עד ערב, וכך צריך להיות, עוזרים להן פה ושם אבל עיקר האחריות היא שלהן, והן יודעות את זה טוב מכולנו.
לגבי השיתוף, אלישע, אתה מכיר את זה במלחמה, אתה מציץ קדימה מעבר לשלוחה ורואה את כול הצבא המצרי עולה עליך, נגיד איזה 50 טנקים ואנחנו עם שלושה טנקים ושלושה נגמ"שים (סיפור אמיתי מהגדה המערבית ב 1973, אז מה עושים? נישארים עד שהגל שוטף? משפרים מגמה לאחור? תאמין לי עושים מה שצריך, עובדה שאני כותב לך היום, אבל אתה כמו המג"ד שלי נתן פירעם, שהיה צריך לקבל החלטה,צריך לקבל החלטה, וזה לא פשוט, כי הנה הגל האדיר של קיבוצי השינוי המצליחים מחד, והקולות מתוך קיבוצך מאידך מאיימים להטביע את ספינת השיתוף שלך, איזו החלטה תקבל?, משנינו אני החפ"ש ואתה המג"ד, ימים יגידו אם קיבלת את ההחלטה הנכונה, כרגע נראה לי שהיית נישאר שם מול הטנקים המצריים ואומר, "חברה אל תדאגו יהיה בסדר"....
העתקת קישור