מרכזי, עזוב את אבישי גרוסמן הוא, שייך לזמן אחר
הוספת תגובה לדף  שווים ושווים הרבה יותר
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  מרכזי, עזוב את אבישי גרוסמן הוא, שייך לזמן אחר
תוכן ההודעה:  חבר מרכזי
הסיפור של אבישי גרוסמן יכול באמת לקרות, מה שמצחיק הוא שאבישי חי בעולם אחר, עם תוכנה אחרת, המציאות לא ממש מעניינת אותו.
קודם כול במרבית המפעלים שאני מכיר המנכ"ל לא בדיוק קיבוצניק, מזכירתו גם היא לרוב לא, אבל בוא ונגיד שיש מצב שכזה, מדוע חושב אבישי שזה נורמלי שהמזכירה שהיא אימא חד הורית המטופלת בשלושה ילדים (מזל שהיא לא חרדית עם 12 ילדים ובעל שלומד כול היום)תרוויח כמו המנכ"ל? אני מוכן שאבישי יבדוק כמה שעות עבודה נטו נתנה האם החד הורית המטופלת בשלושה ילדים למקום העבודה בהשוואה למנכ"ל שלא לדבר על האחריות.
בקיבוץ של פעם עבדתי שמנהל מחלקת יצור במפעל, הייתי אז איש צעיר בראשית נשואי ללא ילדים, הייתי מגיע ב 0500 למחלקה ועוזב אותה ב 1800, הייתי יוצא גם לשרות שדה, ככה לפעמים 7 ימים בשבוע, אחת העובדות בחורה צעירה ממני, אם לשלושה ילדים, היתה מגיעה לעבודה ב 0730, והיתה נעלמת לארוחת בוקר, ב 1000 לבקר את הילדים, ב 1200 ארוחת צהריים עד 1300 וב 1500 היתה מסיימת את יום העבודה להספיק לנוח לפני שהילדים מגיעים....
כן, גם אני וגם היא קיבלנו "שכר" זהה, לא סליחה היא קיבלה הרבה יותר כי היו לה שלושה ילדים.
אז אבישי חסוך מאתנו את דמעותיך, המצב עכשיו קצת יותר נורמלי ממה שהיה בקיבוץ של אז, אני ממש לא מצטער שבמצב הקיים היום משכורתי היתה פי שלוש ממשכורתה, אגב אני מציץ מאחורי גבי לעובדות נוספות במפעל היום, חלקן אימהות חד הוריות, מגיעות ב 0600, אוכלות בעבודה ומנסות לעשות כמה שיותר שעות, התפוקה בהתאם, מה רע בזה?
מדוע צריך היה להמשיך את השיטה הקודמת?
עוד דבר אחד, הגיע הזמן להפסיק את השקר הגס על המנהל שלוקח את אשתו, לעמיעד היה מנהל יצוא מיתולוגי שהוא שוכן עפר היום, האיש היה נוסע המון, בכול השנים שהיה בתפקידו פעם אחת אושר לו לקחת את זוגתו, פעם אחת מתוך מאות נסיעות...
אני שנסעתי במשך כמעט 30 שנה בשרות המפעל, מרבית השנים במסגרת של קיבוץ שיתופי, לקחתי את אשתי דאז פעם אחת בלבד, וגם זה לאירוע מיוחד שהיה בחו"ל ודרש נוכמות האישה, אני חושב אבישי שהמאמר שלך מלבד היותו בכייני ומלא חמלה עצמית הוא גם מרושע ואיננו מחובר למציאות.
אגב אולי תלמד משהו ממה שקורה ביוון שניסתה להיות קיבוץ אחד גדול שאין קשר בין העבודה לתשואתה.
העתקת קישור