"שרוט שינוי" אהבתי את זה אפרים....
הוספת תגובה לדף  בלעדי: פרס ישראל לשמאלית קטנה על מפעל חיים בזבל
שם הכותב:  עוזי בן צבי
מקום מגורים:  עמיעד
נושא / כותרת  "שרוט שינוי" אהבתי את זה אפרים....
תוכן ההודעה:  אפרים, בחיי שאהבתי את זה, "שרוט שינוי" איך לא חשבתי על זה אז, כאשר הנהלת החשבונות נסגרה וקברה עמה את כול חסכונותי והחסכונות של הבנות שעבדו כ"כ קשה לקראת הנסיעה לפני הצבא, וואללה לא עלה בדעתי אז שאני "שרוט שינוי", כולם יודעים שאני "שרוט מלחמות" אבל "שרוט שינוי"?, נכון שהטראומה אז כאשר הכול מתמוטט סביבך היא גדולה, אבל תאמין לי שזה לא דומה ליבבת הכדור החולף קרוב קרוב אליך.
אתה מתגולל עלי מדוע אני מתגולל על עזרא שאיננו מתגורר אפילו בקיבוצו המתחדש ראש הנקרה, אפילו ביתו שם מושכר לאחר, אבל הוא מראשי הלוחמים למען קיבוץ שיתופי למהדרין, שם עצמו לדובר המט"ש, אני לערי חושב שאם אתה לא מעמיד במבחן יום יומי את מערכת חייך למערכת השיתופית, שאני שמח שאיננה יותר כאן, שלא צריך לרוץ לוועדה זו או אחרת על כול תג ושעל, שלא צריך להתקיים מפנסיה זעומה או מה שיש...
אני חושב שלשבת בירושלים ולא ממש לחיות בקיבוצך ולהטיף לנו, נפגעי הקריסה הקיבוצית, שעלינו לחזור לערכי השיתוף, איך לומר, זה לא בדיוק נשמע אמיתי.
אני מאמין לכול מילה שאלישע כותב מביתו הצנוע בעין השופט, כאשר הוא מתמודד יום יום עם החיים וקשיי הקיום כאשר המפעלים קצת מגמגמים, אני מאמין לאחיו שכותב בדיוק ההפך ממנו וגם הוא חבר מלא בקיבוצו, אבל אני "שרוט שינוי" אפרים, מה לעשות? אני מחפש פסיכיאטר שמתמחה בטיפול ב PTS הקיבוצי שלי שמצטרף בכבוד ל PTS המלחמתי שלי ממלחמת יום הכיפורים ומאכילת דובדבנים למכביר בלבנון...
עוד דבר אחד, שני החברה שהעבירו כאן את השינוי היו דווקא חברי קיבוץ אחר שהעבירו שינוי מושלם בקיבוצם, ישראל וטל, מכיר?
אין דומה יועץ ארגוני שבא לשקם את הריסות חייך למי שמבקש להטיף לך לחזור להריסות ההן כי זה נכון וטוב, כי אתה לא מבין שהיה לך ממש טוב שם..
לכן אפרים, בשם כול "שרוטי השינוי", טוב להיות שרוט וחי, מסתכל קדימה בתקווה, ממי שרואה אך חוסר תיקווה ככול שהוא יכול להרחיק ראות.
טוב לחיות בקיבוץ המתחדש, תאמין לי, הרבה יותר טוב עם הרבה יותר עתיד בטוח מהחיים באי הוודאות של הקיבוץ השיתופי.
חג חרות שמח בתיקווה שחברים רבים נוספים ייצאו מעבדות לחרות בשנה הקרובה.
העתקת קישור