רוצה להסביר - איך להפוך לריווחי בלי בעיה
הוספת תגובה לדף  תלושים מהקרקע - לחבר הקיבוץ הדיפרנציאלי, המתקיים מ"כלכלת עבודה", שאלת הזכויות בקרקע לא מעלה ולא מורידה. מי שנותק מרווחי המפעל, גם לא יראה דבר מ
שם הכותב:  מורל
מקום מגורים:  צפון
נושא / כותרת  רוצה להסביר - איך להפוך לריווחי בלי בעיה
תוכן ההודעה:  זה לא כזה ביג דיל להפוך לריווחי עם המעבר לדיפרנציאלי או לפחות לשפר מאד את תזרים המזומנים. השאלה היא רק מה ועד כמה מוכנים לחסל ולסגור את מערכות השיתוף, דבר שהדיפרנציאלים חזקים בו במיוחד!
הפסקת הקליטה - שלושה קיבוצים דיפ' באזורנו כבר שכחו את היום שקלטו חבר חדש,חיסכון בדיור.

הפסקת בניה לחברים חדשים - ממילא אין כאלו,לא כדאי לקלוט על מנת לא להרבות פרטנרים שיש לחלק גם להם בעת הפירוק המיוחל.

להפסיק את קיום חדר האוכל המשותף ושאר מוסדות - כמו שהמצב בחלק גדול מהמתחדשים, חיסכון יפה בעלויות, לא חשוב שאין יותר מקום מפגש ומקום לקיים חג וטקס..

חיסול מערכת התרבות המשותפת, ממילא הסיכוי שחבר המקבל עשרים אלף וחבר המקבל ארבעת אלפים ש"ח לחודש ימשיכו לאורך ימים לרצות לחגוג ביחד הוא קלוש..

הפרטה מוחלטת של מערכת החינוך - קיבוצי משלם היום על כל ילד בחינוך הבלתי פורמלי כ-800 ש"ח לחודש - והטלת העלויות על ההורים; בד"כ ההורים הם אלו שיתחילו ללחוץ על קיצוץ בעלותה של מערכת החינוך מחוסר יכולתם של חלק מהם לעמוד בעלותה!

להודיע, כמו שעשה קיבוץ ותיק בגליל העליון לנכים כי אין יותר מערכת רווחה פנימית הדואגת לצרכיהם ומעתה יקבלו רק את מה שהמדינה נותנת לאנשים במצבם וגם זה רק דרך מחלקת הרווחה של המועצה האזורית;

לפטר קבוצה גדולה של חברים(!),כמו שעשה לאחרונה קיבוץ ותיק בעמק הירדן ,העובדים שנים בקהילה למרות שאין להם כל חלופה תעסוקתית ומיד להתחיל להוריד מתקציבם, סליחה, משכורתם כי אלו אינם עובדים ויש להענישם!

לא לעמוד בהתחיבויות - דוגמת קיבוץ בעמק חרוד - שהובטחו ערב השינוי לחברים הפשוטים, אלו הנזקקים לרשת בטחון וכאלו דברים, כי המצב קשה אך במקביל להסתיר כל מידע על כמה מקבלים בכירי הקיבוץ
ומנהליו החיצוניים!! בטיעון כי זוהי פגיעה בצנעת הפרט!

להזניח עד כדי פירוק את התשתיות המשותפות ,ראה בעיתון 'הקיבוץ' האחרון (2.3.06) את תיאור מצבו של קיבוץ בשפלת החוף..

כל הצעדים האלה גורמים לשיפור ברור במצבו הכלכלי של הקיבוץ המבצע אותם.

נותר רק לשאול הגם לזה קיבוץ ייקרא?
העתקת קישור